Україна закриє список спонсорів війни через тиск двох країн

Франція і Китай начебто чинили тиск на Україну для того, щоб вона відмовилася від публікації реєстру Міжнародних спонсорів війни. Про це повідомило Reuters із посиланням на власні джерела.

Нічого нового, в принципі, в цій інформації немає. Адже Китай публічно вимагав від України прибрати його компанії з чорного списку, погрожуючи наслідками в разі відмови. А наш Кабмін цього тижня фактично підтвердив, що перелік в існуючому вигляді припинить своє існування.

«Україна може за кілька днів ліквідувати свій чорний список спонсорів війни, що посідає центральне місце в кампанії Києва з викриття компаній, що ведуть бізнес із Росією, після негативної реакції з боку таких країн, як Китай і Франція», – йдеться у повідомленні Reuters.

За даними агентства, це може статися вже сьогодні – причому буде закрито сайт, що публікує детальну інформацію про іноземні компанії, які працюють у РФ.

Агентство нагадує, що цей список не має юридичної сили, але він став загрозою для репутації близько 50 великих міжнародних компаній.

Припинення кампанії за звинуваченнями…, якщо воно відбудеться, свідчитиме про те, що Києву, можливо, доведеться пом’якшити свою позицію, оскільки йому стає дедалі важче підтримувати глобальну підтримку своїх військових зусиль більш як через два роки після повномасштабного вторгнення – зазначили в інформагентстві.

«Це Китай, але не тільки Китай (чинив тиск)», – сказало джерело, безпосередньо знайоме з питанням, натякаючи на тиск з боку Франції, щоб вилучити зі списку ритейлерів Auchan і Leroy Merlin.

Зі свого боку Пекін, великий споживач української аграрної продукції, у лютому зажадав від Києва виключити зі списку всі 14 китайських компаній.

Інше джерело повідомило, що Австрія, Китай, Франція та Угорщина чинили тиск на Київ з приводу чорного списку, додавши, що його може бути видалено протягом кількох днів.

Третє джерело заявило, що Україна розчарована цим тиском.

Міністерства закордонних справ згаданих країн не відповіли на запити про коментарі або відхилили їх, а всі джерела попросили про анонімність через делікатність питання.

До реєстру Міжнародних спонсорів війни НАЗК внесло 14 компаній із Китаю, дев’ять – зі США, по чотири з Франції та Німеччини, по три – зі Швейцарії та Італії, дві – з Бельгії, по одній – ще з 11 країн.

Наприклад, 1 вересня 2023 року дві провідні харчові корпорації PepsiCo та Mars були внесені до переліку міжнародних спонсорів війни.

Як повідомили в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК), ці компанії, попри заяви про скорочення свого бізнесу в Росії, припинення там рекламної діяльності та виробництва своєї продукції, продовжують працювати на російському ринку та сплачувати значні податки до бюджету країни-агресора.

PepsiCo виробляє прохолоджувальні напої, соки, чипси, закуски, молочні продукти та інші продукти харчування під основними марками Chester’s, Chipsy, Lay’s, Mirinda, Pasta Roni, Pepsi, Propel, Sandora, 7up, Simba, Snack a Jacks, Sonric’s, Tropicana, Агуня, Чудо, Слов’яночка, Садочок, Сандорик, Марійка тощо.

Водночас корпорація Mars, яка відома шоколадними батончиками (також виготовляє корми для домашніх тварин, жувальні гумки, напої, їжу швидкого приготування, консервовані соуси) теж обіцяла скоротити бізнес на території РФ після початку повномасштабної агресії. Але цього не сталося.

Зазначається, що основні торгові марки цієї компанії – Mars, Snickers, Milky Way, Twix, Bounty, M&M’s, Whiskas, Pedigree, Uncle Ben’s. Також корпорації належить серія торгових марок Wrigley.

Нагадаємо, що до списку спонсорів ведення війни НАЗК раніше внесли світового виробника алкоголю Bacardi. Також в листі — провідні тютюнові компанії світу Japan Tobacco International та Philip Morris International. Перша компанія представлена в Росії брендами Winston, LD, Mevius, Camel, Sobranie. Друга – Marlboro, Parliament, Bond, Chesterfield, L&M тощо.

Ще раніше до списку міжнародних спонсорів війни через продовження роботи в Росії потрапили британська корпорація Unilever (Domestos, Axe, Rexona, Dove, Calve та інші), банківська група Raiffeisen Bank, китайський техногигант Xiaomi, французькі корпорації Yves Rocher та Auchan, транснаціональна корпорація Procter&Gamble (бренди Gillette, Fairy, Tide, Ariel, Lenor, Mr. Proper, Pampers, Always, Head & Shoulders, Old Spice та багато інших), а також компанія Mondelez International (Барні, Oreo, Milka тощо).


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Ляшко потребовал у президента выслать из Украины «лису драную и абрека»: видео

17.11.2016 - 12:04
Ляшко хочет выслать Тимошенко в Москву Лидер Радикальной партии Олег Ляшко в последние дни превзошел сам себя по эпатажности и грандиозности заявлений. Дважды получил в голову от Юрия Бойко, подрался ...

Саакашвили наехал на Порошенко и подал в отставку: видео

07.11.2016
После отставки шефа полиции Одесской ...

Видео с сажающей цветы Кэти взорвало Интернет

01.03.2018
Интернет такая штука, что никогда ...

Появилось видео столкновения поезда с электричкой в Москве

09.04.2017
Из-за пьяного, который переходил ЖД-пути ...