Україна відповіла на випад президента Хорватії

Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко відповів хорватському президенту Зорану Мілановичу, який порівняв привітання «Слава Україні» з гаслом хорватських усташів.

Відповів дипломатично, дуже ввічливо. При цьому очевидно, що Міланович зробив свою заяву навмисно, бо є прихильником Путіна і фашистської Росії, що раніше не раз доводив своїми заявами. Більше того, в його порівняні «Слава Україні» з якимось радикальними гаслами — просто нісенітниця.

На своїй Facebook-сторінці Ніколенко опублікував скриншот новини зі словами Мілановича, який підписав: «Слава Україні! Živjela Hrvatska!» («Хай живе Хорватія!» – ред.). Živjela Hrvatska має таке ж значення для хорватів, як «Слава Україні» – для українців.

Živjela Hrvatska – це також назва патріотичної хорватської пісні, слова до якої написав відомий хорватський письменник письменник Август Шеноа, а музику – композитор Іван Зайц у середині ХІХ століття.

Відомий проросійськими поглядами президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що гасло «Слава Україні» має таке ж походження, як і вигук хорватських усташів – крайнього правого угруповання, яке діяло в країні під час Другої світової війни.

Про це повідомило N1.

Під час церемонії вручення нагород міста Загреба Міланович прокоментував журналістам використання правими силами гасла усташів «За дім готові», яке офіційно заборонене у Хорватії.

«Нема різниці між «За дім готові» та «Слава Україні». Це – вигук найрадикальніших шовіністів Західної України, які співпрацювали з нацистами й убили тисячі євреїв, поляків… Не хочу таке чути в Хорватії», – заявив він.

«Мене не цікавить, що деякі лідери «підсіли» на нього. Хай вигадають інше привітання», – додав хорватський президент.

Зазначимо, що гасло «Слава Україні» (та відповідь «По всій землі слава») існує щонайменше з ХІХ століття, а поширення набуло ще в Армії Української Народної Республіки початку ХХ століття, звідки перейшло до пластових організацій.

Нагадаємо, президент Хорватії й раніше неодноразово робив проросійські заяви. Приміром, у січні він закликав не порівнювати ситуацію Косова з анексією Криму, заявивши, що Крим ніколи більше не буде українською територією.

Також Міланович заявляв, що Хорватії не слід надавати військову допомогу Україні, а відправка західних танків Києву тільки затягне війну. 

У Хорватії президент відверто проросійський, а уряд, який має основну повноту виконавчої влади, демократичний, що в сучасній геополітиці можна розглядати як проукраїнський. Тому нічого дивного, що прем’єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович вже не раз відмежувався від антиукраїнських слів президента країни Зорана Мілановича.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео уничтожения американского фрегата ракетами Harpoon

26.08.2021 - 12:18
США провели в Тихом океане крупнейшие интегрированные военно-морские учения со времен холодной войны Large Scale Exercise 2021 (LSE 2021). На YouTube-канале ВМС США показали, как в ходе учений уничтожили свой ...

ВСУ уничтожили ДОТ с двумя боевиками: новое видео

17.02.2019
Офицер Вооруженных сил Украины Анатолий ...