Україна хоче позичити 7 батарей Patriot в інших країн

Західні партнери ніяк не можуть розродитися і нарешті посилити ППО України, незважаючи постійні заклики Києва.

Наразі Україна сподівається якнайшвидше домовитись про постачання семи додаткових батарей системи протиповітряної оборони Patriot і розглядає для цього варіант зокрема позичити їх у країн. Про це йдеться в інтерв’ю міністра закордонних справ Дмитра Кулеби The Washington Post.

Він досить жорстко пояснює, що нам постійно в цьому відмовляють. 

Кулеба пояснив зміну тону України в питанні отримання ППО від західних партнерів тим, що «м’яка і тиха дипломатія не спрацювала». Він висловив сподівання, що його новий стиль жорсткої дипломатії допоможе здійснити прорив.

«Так, мене можуть ненавидіти і я можу зіпсувати відносини. Інша частина мене каже, що дипломатія – це приватні відносини. Але потім я сказав цій частині заткнутися, і та частина мене, яка хотіла висловитися, почала говорити. Ми перепробували все, і, схоже, нічого не спрацювало», – пояснив міністр.

Він також пояснив, що зміну тактики викликав ракетний обстріл Росією Києва наприкінці березня, коли звуки вибухів пролунали менш як через хвилину після сигналу повітряної тривоги.

Голова МЗС сказав, що його команда виявила понад 100 «вільних» батарей Patriot, зокрема і в сусідніх країнах. Він спершу зосередився на тому, щоб якнайшвидше отримати сім батарей.

Також, за словами Кулеби, Київ виявив чотири країни в Європі та Азії, які мають Patriot, що можуть бути негайно передані Україні. Водночас він продовжує просити і Сполучені Штати передати свої батареї на тлі блокування пакета допомоги в понад 60 мільярдів доларів у Конгресі.

Міністр закордонних справ розповів, що навіть пропонував країнам надати Україні Patriot у тимчасове користування, обіцяючи повернути батареї, як тільки їх попросять.

«Я відчуваю, що б’юся головою об стіну, хоча я дипломат, а це означає, що я повинен розбирати стіну цеглина за цеглиною. Але оскільки така дипломатія не працює, мені хочеться битися об стіну. Я просто не розумію, чому цього не відбувається», – поділився він у розмові з The Washington Post.

Україна більш не може чекати, їй потрібні артилерійські боєприпаси та системи протиповітряної оборони негайно. Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, повідомляє The Guardian в середу, 10 квітня.

«Україна просто не може чекати. Їй потрібні протиповітряна оборона, боєприпаси та допомога тепер», — наголосив генсек Альянсу.

За його словами, затримки з доставкою засобів протиповітряної оборони дають змогу росіянам вражати більше цілей.

Крім того, у зв’язку з нестачею боєприпасів у ЗСУ Росія тисне на лінії фронту.

Відомо, що українські сили ППО збили щонайменше 25 швидкісних ракет Кинджал комплексами Patriot.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Первый в мире электровелосипед без цепи, — Mando Footloose (видео)

17.11.2015 - 13:57
Концепт инновационного электрического велосипеда Mando Footloose наконец-то довели до ума и конвейера: встречаем первый в мире велик без цепи в продаже за 3 800 долларов. Разработка проекта электровелосипеда заняла у ...

В Канаде морской лев утащил девочку под воду: видео

21.05.2017
Беспечность жителей развитых западных стран ...

Подборка смешных анекдотов и забавных видео

04.08.2018
Когда обсуждают пенсионную реформу совсем ...

Появилось видео стрельбы снайпера во время выступления Олланда

28.02.2017
Во Франции в коммуне Вильоньон во время ...