Угорщина заблокувала обговорення 12 пакету санкцій ЄС проти РФ

Посли країн ЄС провели дебати про новий пакет санкцій проти Росії, але Угорщина повністю заблокувала цей процес. Про це повідомляє редактор Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода з питань Європи​ Рікард Йозвяк у своєму мікроблозі в Х.

За його словами, відбулися перші дебати між послами Євросоюзу за новим «і, можливо, найслабшим» пакетом санкцій ЄС проти Росії.

Проте Угорщина повністю заблокувала обговорення всього пакета санкцій, додав журналіст.

Він додав, що тепер треба дивитися, чи вдасться домовитися про нові санкції проти РФ раніше зимових свят.

Угорський уряд 17 листопада розпочав тринадцяті консультації з населенням, основним питанням яких буде підтримка членства України в ЄС. Фактично це справжнісенька пародія на референдум, якою партнерська до фашистського режиму Росії влада Угорщини намагається отримати начебто народну підтримку своїм антиукраїнським діям.

Анонсував консультації 5 днів тому у короткому відео державний секретар угорського уряду Тамаш Менцер, повідомляло видання Alfahir.

«Чи вважаєте ви, що Україна має місце в Європейському Союзі? Висловіть свою думку під час національної консультації, яка незабаром розпочнеться!» – каже Менцер на відео.

Подальший текст, який виголошує представник уряду Віктора Орбана, підіграє російським наративам і спонукає громадян відповісти «ні» на основне питання консультацій.

«Зараз в Україні йде війна, тому, якщо країна буде прийнята до Європейського Союзу, то війна буде перенесена в спільноту, і значна частина ресурсів ЄС також піде в Україну» – каже держсекретар.

Таким чином припускає, що членство в ЄС означає якісь військові зобов’язання, і що прийняття України може бути реалізоване вже найближчим часом, під час нинішнього стану війни. Правда полягає в тому, що членство України не накладає на членів Союзу жодних військових зобов’язань, а всі зобов’язання країни можуть вирішувати спільно, тому Віктор Орбан, як завжди, може скористатися можливістю шантажу, створеною правом вето.
 

Ще одне твердження, на якому наголошуватиметься під час консультацій, що Україна отримає кошти, призначені для Угорщини, знову ж таки не відповідає дійсності.

Також під час консультацій уряд Орбана готується використати проти України аргумент з утисками прав угорської меншини.

Варто зауважити, що так звані «національні консультації» в Угорщині не є аналогом референдуму. Вони дають угорцям право заповнювати бюлетені, які уряд розсилає поштою по домівках своїх громадян. При цьому процедури підрахунку та контролю, обов’язкові для референдумів, не застосовуються, а збір голосів може тривати місяцями. Вважають, що у «консультаціях» беруть участь прихильники чинної влади.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Дурак дурака тянет на буксире (видео)

15.09.2015 - 21:21
Ребята решили не просто отбуксировать автомобиль, а сделать это «с огоньком». И чудом не спровоцировали дорожно-транспортное происшествие. Как точно подметил один из посмотревших это видео, «премию Дарвина они не получат, ...

В Питере обрушилось здание института: появилось видео

16.02.2019
В России в здании Санкт-Петербургского ...