У Вінницяміськтеплоенерго дали роз’яснення щодо двоставкого тарифу за опалення

У КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» розрахунки за послугу з централізованого опалення здійснюються за двоставковим тарифом. Роз’яснюємо для споживачів, що таке «двоставковий тариф» та як відбуваються нарахування.

Введення в дію розрахунків за двоставковим тарифом — це вимога Кабінету Міністрів України. Так, на виконання рішення колегії Міністерства з питань житлово-комунального господарства від 22.02.2008р. та розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.04.2007р. №229-р. виконавчий комітет Вінницької міської ради 27 листопада 2008 року прийняв рішення №2852, згідно з яким 01.01.2009р. на підприємстві КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” було введено в дію порядок розрахунків за централізоване опалення за двоставковим тарифом.

Двоставковий тариф обраховано, виходячи з тієї ж собівартості тарифу, яка була затверджена Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Ви не сплачуєте більше!

Цей тариф передбачає, що жителі міста сплачують за послугу з централізованого опалення протягом усього року, але за різними ставками.

Двоставковий тариф дозволяє зменшити фінансове навантаження на споживачів в опалювальний період.

Двоставковий тариф на послугу з централізованого опалення складається з двох частин: “умовно-постійні” та “умовно-змінні витрати” (плата за фактично спожиту теплову енергію). Термін “абонплата” вживають для полегшення взаєморозуміння з мешканцями. У Правилах розрахунку двоставкового тарифу на теплову енергію використовують наступні терміни: “умовно-постійні” та “умовно-змінні” витрати.  

Мешканці сплачують умовно-постійну частину тарифу протягом усього року. Наразі  вона складає  2,08 грн за 1 м² опалювальної площі за місяць. Отримані кошти спрямовуються на потреби підприємства. Зокрема, на придбання матеріалів, сплату різноманітних податків і зборів.

Коли на житлові будинки не подається теплоносій для послуги з централізованого опалення, це не означає, що підприємство не працює,  – робота не зменшується. Адже підприємство, крім надання споживачам послуги з централізованого гарячого водопостачання, готується до нового опалювального періоду. Виконуються планові роботи з реконструкції мереж та ремонту всього обладнання теплопостачального комплексу, здійснюються роботи на котельнях, центральних та індивідуальних теплових пунктах. Як і в опалювальний період, працюють відділи по роботі з населенням, які ведуть прийом споживачів з питань розрахунків, диспетчерська служба цілодобово стежить за злагодженістю роботи котелень, справності мереж. Кожен структурний підрозділ виконує свою роботу, необхідну для повноцінного функціонування підприємства.

“Умовно-змінні витрати” (плата за фактично спожиту теплову енергію). Протягом опалювального сезону з 1 січня  2019 року мешканці сплачують  35,24 грн за 1 м²  опалювальної площі (якщо не встановлено прилад обліку теплової енергії). Для споживачів, в будинках яких встановлено прилад обліку теплової енергії, плата за фактично спожиту теплову енергії визначається згідно з показниками лічильника виходячи із вартості 1 Гкал, яка з 1 січня 2019 року становить 1375,27 грн. До цієї суми додається умовно-постійна частина тарифу.

Найбільше навантаження в роботі підприємства припадає саме на зимовий період, коли виробляється і транспортується теплова енергія до будинків споживачів.

Схема нарахувань тарифу наступна:

  • квітень (від дня завершення опалювального періоду), травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень (до початку опалювального періоду) — нараховується лише умовно-постійна частина тарифу;

— жовтень (з початку опалювального сезону), листопад, грудень, січень, лютий, березень, квітень (до закінчення опалювального сезону) — нараховується умовно-постійна частина тарифу і  умовно-змінна (плата за фактично спожиту теплову енергію).

Таким чином, з початку нарахувань за послугу з централізованого опалення за двоставковим тарифом, змін зазнала лише сама система нарахувань, ви не сплачуєте більше! Двоставковий тариф дозволяє лише зменшити фінансове навантаження на споживачів в опалювальний період.


Подпишитесь на новости

 
ads.bid
РедТрем

adpartner


РедТрэм Обменный

Комментарии закрыты.

Video >>

Появилось видео столкновения Парасюка и полиции

14.03.2017 - 22:33
Нардеп Парасюк выложил у себя в Фейсбук видео о событиях около 22 часов вблизи Краматорска. Напомним, ранее он заявил, что полиция на него напала, когда он со своими людьми ехал в ...

Аккуратных водителей в ОАЭ награждают машинками из золота: видео

12.05.2017
Двух самых аккуратных водителей полиция ...

Трофеи, изъятые в Кривом Торце: фото, видео

14.03.2017
По итогам сегодняшней отработки ряда ...