У Вінниці зловмисник вчинив крадіжку з авто

Днями працівниками поліції затримано чоловіка, який підозрюється у тому, що в місті Вінниця по вулиці Ширшова вчинив крадіжку чужого майна, проникнувши в автомобіль потерпілої. Такі дії кваліфіковано, як крадіжка, поєднана з проникненням у інше сховище, що є тяжким злочином, а тому у правоохоронних органів є повноваження на затримання такої особи, а в суду – на обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Так, Верховний Суд у постанові від 17 березня 2020 у справі №653/3/18 виклав правову позицію, яка полягає у тому, що відповідно до усталених у доктрині кримінального права підходів сховище – це завжди певне місце або територія, які використовуються для постійного чи тимчасового зберігання матеріальних цінностей та мають будь-які засоби охорони від доступу сторонніх осіб (наприклад, огорожа, наявність охоронця, сигналізація), що унеможливлюють (суттєво ускладнюють) вільне та безперешкодне потрапляння на них сторонніх осіб.

Одночасно, згідно п. 1.10 Правил дорожнього руху, легковий автомобіль – автомобіль з кількістю місць для сидіння не більше дев`яти, з місцем водія включно, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів та їх багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки.

При цьому салони та багажні відділення автомобілів, зокрема і легкових, дозволять використовувати їх з урахуванням особливостей конструкції, як для перевезення пасажирів та їх багажу, так і для постійного чи тимчасового зберігання майна володаря транспортного засобу.

Отже, наявність засобів охорони транспортного засобу, у тому числі і технічних, що обмежують вільний доступ сторонніх осіб до майна, що знаходиться в салоні або багажному відділенні автомобіля, свідчить про наявність ознак сховища, яке є володінням особи.

 

Тому, навіть незаконне проникнення до автомобіля без корисливої мети та мотиву може кваліфікуватися як злочин, передбачений ст. 162 КК України.

Прокурор Вінницької місцевої прокуратури
І.В. Миколайчук


 
luckyads


Загрузка...

РедТрэм Обменный

Комментарии закрыты.

Video >>

Собака пытается оправдаться перед хозяйкой за уничтоженные вещи (видео)

25.07.2015 - 20:09
Собаки породы хаски известны своей непоседливостью и разговорчивостью. Даже если они что-то натворили, то всегда пытаются оправдаться. Вот и на этом видео пес пытается уговорить хозяйку простить его за съеденный ...

Видео самых забавных моментов сезона Формулы 1

29.12.2017
Официальный сайт Формулы-1 к концу ...