У Вінниці заборонили російськомовні пісні у публічному просторі

В кінці жовтня у Вінниці заборонять російські пісні і не тільки в місцях загального користування. Перше рішення з цього приводу вже ухвалене, залишилося слово за міськрадою.

На захист культурного простору від гібридних впливів країни-агресорки виконавчий комітет Вінницької міської ради 12 жовтня ухвалив проєкт рішення міської ради про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Вінницької міської територіальної громади.

Очільник громади Сергій Моргунов зауважив, що це важливий крок на захист власної культури.

«Російська мова асоціюється з агресором, і ми вважаємо за краще, щоб російськомовні пісні не знаходились в активному використанні у Вінниці», – підкреслив міський голова Сергій Моргунов.

Як йдеться у рішенні, його прийняли з метою захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора, враховуючи численні звернення жителів Вінницької міської територіальної громади, а також, зокрема, закони України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», «Про культуру».

Відповідно до мораторію під заборону потрапить весь російськомовний культурний продукт (культурні блага і культурні цінності, що створені та/або використовуються за допомогою російської мови) в будь-яких формах на території Вінницької міської територіальної громади.

Директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук зазначив, що цей мораторій є черговим заходом, спрямованим на зміцнення національної безпеки та збереження культурного надбання країни.

Рішення виконкому про впровадження Мораторію на території ВМТГ буде розглянуто на жовтневій сесії міської ради.

На жаль, в країні вистачає людей, які не розуміють, що йде жорстока війна, що ворог реально намагається знищити Україну, а її населення частково вбити, частково запротирити в концентраційні табори, а іншх зробити зазомбованими рабами.

Хтось з таких шанувальників Росії допомагає ворогу, а хтось просто поширює російську дичину навколо себе.

Нагадаємо, нещодавно жителі одного із сіл Вінницької області вступили в конфлікт через пісні російських музикантів, які підтримують війну проти України. «Поціновувачі» російського музичного продукту почали погрожувати своїм опонентам.

Про це в неділю, 24 вересня, розповів начальник поліції Вінницької області Іван Іщенко в себе у Facebook.

Зокрема, він виклав відео, де зафіксований конфлікт. За його словами, місцеві жителі під час відпочинку гучно увімкнули в колонках пісні російських виконавців, які активно підтримують війну.

Зрештою, двоє перехожих зробили їм зауваження. У відповідь на це господиня вибігла до них з ножем та криками.

На запису можна поучти, як жінка кричить: «Молчи…, х*хол…, я тебя… зарежу». 

«Невдовзі приєднався її чоловік, голова сімейства та батько шістьох дітей, також з цікавими антиукраїнськими висловлюваннями: «Какая Украіна, ми в Украінє живьом…? Хлопці відповідали, що війна в країні, гинуть люди, але ж подружжя не розуміло чи не хотіло розуміти», — розказав Іщенко.

В решті решт чоловік з жінкою вимовили на камеру вибачення, але ж зрозуміло, що щирості в цих словах просто не існує.

Впевнені, ця історія теж підштовхнула владу Вінниці до прийняття рішення щодо заборони російськомовного культурного продукту.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Пенсионер попал под машину из кортежа Порошенко: опубликовано видео

06.03.2018 - 14:15
Утром 6 марта в Киеве пенсионер переходил дорогу на запрещенный сигнал регулировщика и попал под машину из президентского кортежа. Видео с места происшествия, где четко видна ситуация, опубликовали издания, традиционно ...