У Вінниці вирішили, що буде у колишньому другому пологовому будинку

Реорганізація 2-го пологового будинку у Вінниці в свій час викликала чимало критики у бік міської влади та чуток про майбутню «приватизацію» ділянки та закладу на проспекті Коцюбинського. Але ніякого «криміналу» не сталося. Наразі більш-менш стає зрозумілою перспектива триповерхової будівлі колишнього пологового будинку.

«У центрі Вінниці створюється сучасний медзаклад для мам та дітей. Приміщення на Коцюбинського,50 тепер на балансі «Центру матері і дитини». Тому з’явилась можливість покращити умови надання послуг у медзакладі, оптимізувавши використання приміщень», — зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Сьогодні, 5 травня, він там провів нараду. У будівлі обговорили можливості приміщення для ефективнішого надання медпослуг. Мер підвів підсумки.

«Вагітні матимуть зручніші умови – жіноча консультація з Замостянської переїде на перший поверх. Там же діагностика.

Малечу не потрібно буде возити на Старе місто до вузькопрофільних лікарів — дитяча поліклініка та «Клініка, дружня до молоді» займуть другий поверх в будівлі на Коцюбинського,50.

Септична гінекологія — на 3-му поверсі. Там будуть створені покращені умови для лікування жінок з гнійно-септичними захворюваннями.

Побачили стан приміщення з колегами, обговорили базову концепцію для майбутнього медичного центру. Саму будівлю доведемо до ладу, утеплимо, зробимо капітальний ремонт покрівлі, встановимо додатковий ліфт та поставимо сучасні зручні меблі», — зауважив він.

За словами міського голови, медична реформа визначила чіткі правила, за якими мають функціонувати лікарні та амбулаторії.

«Передусім ми маємо сформувати фінансово спроможну мережу. Але наш пріоритет — якість медичної допомоги. Тому зараз ми зосередились на тих заходах, які з одного боку дозволять виконати вимоги реформи, а з іншого – покращити роботу окремих підрозділів медичних закладів міста», — пояснив мер.

Нагадаємо, кілька десятків вінничан 26 вересня минулого року пікетували міськраду з вимогою не «закривати» найстарший у місті другий пологовий будинок. 

Щороку у Вінниці зменшується кількість породіль, а разом з тим і фінансування з Нацслужби здоров’я України, тому, як пояснив тоді директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради Олександр Шиш, реалії змушують йти на реорганізацію. Також була запланована реорганізація колишньої «районки». Її приєднують до розташованої поруч 1-ої лікарні.

А другий пологовий будинок приєднали до лікарні «Центр матері та дитини» (ЦМтаД), що на Старому місті. За дорученням міського голови була створена незалежна група експертів, яка вивчала ситуацію в усіх закладах вторинного рівня і наддала свої рекомендації.   

Якщо казати про пологово-допоміжну службу, то найбільш слабкий у фінансовому плані стан саме у 2-му пологовому будинку. У 1-му пологовому – найкращій. Заклад є рентабельним і після виходу з ковіду повністю відновив навантаження. У Центрі матері та дитини він посередній. Експерти порадили симетрично розвивати пологоводопоміжну службу на лівому і правому березі. 

За підрахунками департаменту, усі породілля із запасом можуть прийняти два міські пологові заклади.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Трамп запустил видео с Зеленским и Порошенко под названием «Я слил болото»

28.09.2019 - 12:58
Предвыборная гонка в США в самом разгаре. На это указывает ролик, в котором Трамп предстал как некий изобличитель «болота», связанного с сыном оппонента от Демпартии Джо Байдена, а точнее его ...

На Полтавщине полицейские поймали голую женщину (видео)

10.05.2016
Забавная история приключилась на 9 ...

Единственная в Украине «школа звонарского искусства»

21.10.2015
Единственная в Украине «школа звонарского ...

На Кубе разбился Boeing-737: появилось видео

18.05.2018
На Кубе во время взлета ...