У Вінниці успішно виконали унікальну для регіону хірургічну операцію

Унікальну для Вінниччини органозберігаючу операцію провели фахівці хірургічної команди Клінічного центру щелепно–лицевої хірургії обласної клінічної лікарні ім. Пирогова.

Про це повідомляють у Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М. І. Пирогова.

«Пацієнту з діагнозом «Амелобластома нижньої щелепи» виконана резекція нижньої щелепи з одномоментною реконструкцією післяопераційного дефекту кістковим аутотрансплантатом – власним кістковим трансплантатом з клубової кістки пацієнта», — йдеться у повідомленні.

Особливість даної операції в її органозберігаючому багатоетапному методі виконання – післярезекційна одномоментна пластика і відновлення анатомії нижньої щелепи та збереження нижньоальвеолярного нерву, який проходить в товщі нижньої щелепи і є важливим для чутливості обличчя людини. Це в свою чергу дозволяє уникнути вираженої післяопераційної деформації та порушення чутливості обличчя.

Додамо, що клубова — це парна кістка таза, одна зі складових тазової кістки.

Відео за посиланням.

Нагадаємо, в червні у Вінниці провели інноваційну операцію по відновленню язика пацієнту. Хворий страждав від раку бічної поверхні язика з метастазами в лімфовузлах шиї. Хірурги видалили половину пошкодженого органу, а також метастази.

Медикам вдалося відновити форму та функції язика. Це дало можливість пацієнту повноцінно розмовляти, їсти та інше.

«Лікарі використали інноваційний підхід — мікрохірургічну техніку пластики язика», — йшлося у повідомленні Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА.

«За допомогою шкірного клаптя передньо-бічної поверхні стегна, хірурги відновили пошкодження. Судини, які постачали кров до шкірного клаптя, були майстерно пересаджені на судини шиї, що забезпечило нормальне кровопостачання до відновленої ділянки. Після фіксації клаптя в ділянці дефекту язика, пацієнт знову здатний спілкуватись та харчуватись у звичному режимі. Цей успішний випадок відновлення відкриває нові перспективи для пацієнтів нашого центру, що стикаються з подібними проблемами», — зазначили лікарі.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Банда румын на ходу украла из грузовика айфоны на полмиллиона евро: видео

01.08.2017 - 17:09
Полиция Нидерландов 29 июля задержала банду из пяти человек, которых подозревают в краже айфонов на полмиллиона евро. Злоумышленники на микроавтобусе вплотную приблизились к едущему фургону, перевозившему телефоны, а затем один ...

Техника в руках дикаря – причина огромного удивления (видео)

26.10.2015
Оригинальный и весьма курьезный способ ...

«Шахтер» победил земляков из «Олимпика»: видео голов

19.08.2017
Донецкий «Шахтер» добыл пятую победу ...