У Вінниці будують протирадіаційні укриття у шістьох школах

У закладах загальної середньої освіти Вінницької міської територіальної громади відремонтували та адаптували всі наявні підвальні та напівпідвальні приміщення. Для міста головним пріоритетом при проведенні ремонтних робіт було створення безпечного середовища в закладах освіти. З усіх вінницьких шкіл, де була можливість облаштування найпростішого укриття, станом на початок листопада відремонтували 34.

Як розповідають у департаменті капітального будівництва, у переважній більшості закладів капітальний ремонт передбачав: бетонування підлоги, перенесення інженерних мереж, опорядження стін та стелі, облаштування санвузлів, монтаж системи освітлення з аварійним живленням, влаштування системи вентиляції та електромережі для підключення генераторів.

Станом на 7 листопада департамент капітального будівництва виконав капремонт 24 сховищ у школах громади. Поточний ремонт підвалів та адаптація їх під найпростіші укриття провели в шести закладах освіти. Ці роботи також виконали коштом міського бюджету. Крім того, у трьох закладах загальної середньої освіти найпростіше укриття адаптували власними силами, а у фізико-математичному ліцеї №17 допомогла благодійна організація.

Як повідомляють у департаменті освіти міськради, до поточних робіт відносять всі ремонтні роботи, які не змінюють конструкцію будівлі. Наразі такі ремонтні роботи планують розпочати в підвальному приміщенні у с. Малі Крушлинці. Сховище використовуватимуть учні Малокрушлинецького ліцею.

У закладах, де немає можливості облаштувати укриття, уклали меморандуми про використання приміщень, де є укриття, з юридичними особами різних форм власності. Такий шлях обрали 10 закладів, які уклали 25 меморандумів.

За словами директора департаменту капітального будівництва Дениса Мазуренка, усі найпростіші укриття, які планували капітально відремонтувати, вже завершили. Наразі у громаді триває будівництво протирадіаційних укриттів, які знаходяться поруч з шести закладами загальної середньої освіти: Вінницькими ліцеями №№ 11, 12, 13, 23, 33, 30.

«Процес будівництва протирадіаційних укриттів для нас новий, але відповідно до наших принципів та пріоритетів – безпека і оборона, стійкість і турбота – ми взялися за таку роботу, і незабаром у нашому місті з’являться протирадіаційні укриття у шести ліцеях. Саме ці заклади загальної середньої освіти не мають ані цокольних, ані підвальних приміщень, які можна було б переоблаштувати під укриття, але вони мають території, де їх можна побудувати. Бюджет на шість протирадіаційних укриттів для шкіл – 231 мільйон гривень. Наразі у всіх закладах вже приступили до виконання будівельно-монтажних робіт», – зазначив Денис Мазуренко.

До прикладу, у протирадіаційному укритті КЗ «Вінницький ліцей №30 ім. Тараса Шевченка» вже виконали щебеневу підсипку, провели земляні роботи, виконали влаштування гідроізоляції та зробили стяжку. Зокрема, вже звели каркас та влаштували монолітну плиту.

Тим часом у новому будівництві протирадіаційного укриття КЗ «Вінницький ліцей №33» виконують влаштування тимчасової дороги, виносять кабель із зони забудови та продовжують земляні роботи.

Будують протирадіаційні укриття і в ліцеях №13 та №12. Так, на території ліцею №12 робітники підрядної організації вже виконали чимало, а саме: винесли мережі з «плями забудови», зробили бетонування частини елементів та виконали щебеневу підготовку. Також виконали гідроізоляцію, прокладають зовнішні мережі водопроводу й каналізації. Зокрема, вже сформували каркас і влаштували бетонну плиту.

Тим часом у ліцеї №13 зробили бетонування частини елементів та виконали щебеневу підготовку, виконали гідроізоляцію, прокладають зовнішні мережі водопроводу й каналізації, сформували каркас.

У КЗ «Вінницький ліцей №11» виконали демонтаж малих архітектурних форм та демонтаж будівель та споруд. Також винесли мережі з «плями забудови» та виконали частину будівельних робіт, підготовку. Станом на зараз проводять гідроізоляцію та влаштовують металевий каркас. Будівництво споруди цивільного захисту в ліцеї №23 знаходиться на етапі переоблаштування інженерних мереж.

«Всі протирадіаційні укриття будуть розраховані на місткість до 1 000 людей. В залежності від геологічних вишукувань деякі з них будуть наземними, а деякі – частково підземними. Ми будуємо такі укриття з нуля, отож, це доволі масштабна робота, оскільки тут є свої серйозні вимоги. Споруди мають відповідати всім нормам безпеки, повинні мати відповідну товщину стін, необхідну кількість запасних виходів, систему вентиляції, всі необхідні зручності. В нас стоїть завдання: якнайшвидше протирадіаційні укриття мають бути побудованими. І тому докладаємо усі сили, аби це виконати, адже безпека юних вінничан – це пріоритет нашої роботи», – каже директор департаменту капітального будівництва Денис Мазуренко.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Единственная в Украине «школа звонарского искусства»

21.10.2015 - 13:47
Единственная в Украине «школа звонарского искусства» при Шаргородском Свято-Николаевском мужском монастыре на протяжении семи лет продолжает удивлять верующих и светскую публику неординарными переливами колокольного звона. ...