У США відреагували на блокування Угорщиною вступу Швеції до НАТО

У Вашингтоні розчаровані позицією владної партії Угорщини Фідес, яка зірвала процес ратифікації членства Швеції в НАТО. Про це під час брифінгу у понеділок, 5 лютого, заявив заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.

«Угорщина є останнім союзником у НАТО, який не ратифікував членство (Швеції – ред.), і ми раді, що угорський парламент провів це засідання сьогодні. Водночас ми розчаровані тим, що владна партія заблокувала можливість голосування, бойкотувавши сесію», — сказав Пател.

При цьому він указав, що Угорщина підтвердила вступ Швеції до НАТО та погодилася, що ця країна виконала свої зобов’язання. У цьому зв’язку представник адміністрації США висловив сподівання, що процес ратифікації членства Швеції в Альянсі все ж таки відбудеться швидко.

Зазначимо, депутати правлячої партії Угорщини Фідес не прийшли на позачергове засідання парламенту, на якому планувалося голосування щодо заявки Швеції на приєднання до НАТО. 

Фідес, яка має більшість місць у парламенті — 133 зі 199 — виступила за проведення такого голосування лише після повернення парламенту до роботи після зимових канікул і після візиту шведського прем’єра Ульфа Крістерссона до Будапешта. Після перерви парламент збереться 26 лютого.

Раніше голова комітету із закордонних справ Сенату США Бен Кардін запропонував Білому дому ввести санкції проти Угорщини та її прем’єр-міністра Віктора Орбана за підрив єдності ЄС і НАТО. Про це у п’ятницю, 2 лютого, повідомляло агентство Bloomberg.

Зокрема Кардін засудив спроби Орбана затягнути обговорення фінансової допомоги ЄС для України на 50 млрд євро та протести проти вступу Швеції до НАТО. 

«Орбан знову показав, що є найменш надійним членом НАТО, окрім того, що до сьогоднішнього дня невиправдано затягнув зусилля Європейського Союзу щодо надання так необхідної економічної допомоги Україні», — сказав Кардін.

Він заявив, що Білий Дім має поширити на Орбана дію закону Магнітського та розглянути виключення Угорщини із програми безвізового режиму США. Ще два сенатори – демократ Джин Шахін та республіканець Том Тілліс – заявили, що Орбан ризикує «незворотно зіпсувати» відносини Угорщини зі США та НАТО, якщо не ухвалить рішення про вступ Швеції до військового альянсу.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Человек-Магнит из Винницы

18.11.2015 - 17:25
Необъяснимые явления с 54-летним винничанином Петром Безбожным происходят уже два месяца. Он внезапно стал «человеком-магнитом». Причем, в последнее время его «магнетизм» явно прогрессирует. Если поначалу мужчина мог притягивать лишь металлические ...