У Румунії стався землетрус

Сьогодні у румунському повіті Горж стався землетрус магнітудою 5,2 бали по шкалі Ріхтера. Про це повідомляє HotNews.ro.

За даними Національного інституту досліджень і розвитку фізики Землі (INFP), підземні поштовхи були зафіксовані на глибині 15 кілометрів. Землетрус стався за 102 км на південний захід від Сібіу та за 107 км на північний захід від Крайови.

Про потерпілих чи пошкодження повідомлень немає.

Останній землетрус у Румунії був тиждень тому — о 3:26 6 лютого в сейсмічній зоні Вранча. Тоді була зафіксована магнітуда 4,6. В саме той день руйнівний землетрус відбувся у Туреччині. На сьогодні там вже підтверджено більше 30 тисяч загиблих…

Потужні землетруси можуть статися і на території України. Найактивніші поштовхи з інтенсивністю 8 балів по шкалі Ріхтера можливі на південному заході Одеської області. Про це на днях повідомив сейсмолог НАН Олександр Кендзера, пише ТСН.

Він пояснив, що в Україні можливі землетруси, адже вона знаходиться у тому ж сейсмоактивному поясі, що й Туреччина. Цей сейсмоактивний пояс постійно генерує підземні поштовхи. Сейсмолог додав, що землетруси залежать від того, з якою швидкістю рухаються плити, що призводить до накопичення енергії.

Сейсмолог пригадав зону Вранча, розташовану у Румунії. Землетрус на цій сейсмоактивній плиті може відчуватись на всій території України. Місцеві сейсмоактивні зони зафіксовані біля Криму та Закарпаття.

Зараз в Україні землетруси бувають періодично, однак не сильні. Так, 21 січня о 05:59:59 за київським часом у Чернівецькій області стався легкий землетрус. Його в районі села Коболчин Дністровського району зафіксував Головний центр спеціального контролю. Це був землетрус магнітудою 3,1 (за шкалою Ріхтера) на глибині 3 км. За розрахунками фахівців, він не несе загрози для населення.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Коноплянка забил роскошный гол «Боруссии»: видео

15.04.2018 - 22:47
Евгений Коноплянка наконец-то забил. Выйдя за свой «Шальке» в основе (к слову, впервые с 8-го февраля), Евгений в матче 30-го тура чемпионата Германии против дортмундской «Боруссии», сумел отличиться на 50-ой ...

Туристы засняли на видео битву крокодила с двумя львами

16.05.2017
Как правило, в национальных парках ...