У Румунії пояснили, чому не заборонили імпорт українського зерна

Дуже по дружньому поставилася до України сусідня Румунія. Країна не запровалила односторонню заборону на імпорт української агропродукції, оскільки вважає, що Україні необхідно допомагати аж до завершення війни.

Про це прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку сказав в інтерв’ю Digi24.ro.

На думку румунського прем’єра, Україні слід допомагати, поки вона не переможе у війні проти Росії, а сприяння в транзиті зерна є частиною цієї допомоги. Тому, наголосив Чолаку, його країна не вчинила так, як Польща.

Після консультацій з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом Чолаку допустив варіант ліцензування експорту та імпорту української сільськогосподарської продукції.

«Завдяки діалогу ми знайшли цю систему ліцензування експорту з України, щоб фермери були захищені, але ми не придумали заборону, тому що це було б сигналом про те, що ми не хочемо допомагати Україні, а це неправда», — сказав він.

Як повідомлялося раніше, Польща, Чехія, Угорщина та Словаччина попросили Україну відкликати скаргу до Світової організації торгівлі через заборону на імпорт агропродукції. 

Україна поступово «прибирає емоції» з теми зернового експорту та виходить на «цілком конструктивну» роботу із партнерами. Про це у понеділок, 25 вересня, заявив президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні.

Він  повідомив, що провів нараду з урядовцями та Офісом президента щодо зернового експорту України: «Скоординували подальші кроки та зафіксували досягнуті результати».

Президент підкреслив, що Європейська комісія підтримала дорожню карту взаємного моніторингу експорту зерна.

«Поступово прибираємо емоції з цієї теми. Робота із сусідами може й мусить стати цілком конструктивною, і Україна все для цього робить», — сказав він.

Також Зеленський висловив подяку партнерам України, котрі не допустили порушень торговельних правил ЄС та Угоди про асоціацію.

«Такої ж конструктивної спільної роботи, як і з Болгарією та Румунією, ми очікуємо від інших країн-сусідів. Євросоюз — це простір для взаєморозуміння та співпраці. Так і має бути», — зауважив він.

Нагадаємо, 15 вересня Словаччина, Польща та Угорщина в односторонньому порядку запровадили національну заборону на імпорт сільськогосподарських товарів з України.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Группа АББА воссоединилась, чтобы вместе спеть одну песню (видео)

07.06.2016 - 02:52
Всемирно известная шведская группа ABBA, распавшаяся в 1982 году, воссоединилась ради единичного концерта в Стокгольме, Швеция, знаменующего собой пятидесятилетний юбилей музыкального коллектива, сообщает Expressen.  Агнета Фельтског, Бьорн Ульвеус, Бенни Андерссон ...

В США опять свирепствуют торнадо, — есть разрушения (видео)

03.02.2016
После серии ударов декабрьской стихии, ...

Появилось видео боя на Светлодарской дуге

19.12.2016
О тяжелейших боях под Дебальцево ...