У Румунії депутатка запропонувала анексувати частину України

Румунія з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну підтримує нашу країну, допомагає, в тому числі і зброєю. Більше того на початку березня минулого року парламент Румунії на спільному засіданні двох палат ухвалив декларацію на підтримку України.

В ній серед іншого засуджуються спроби змінити кордони України силою, починаючи з 2014 року, є порушенням Статуту ООН, міжнародного права, а також незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

І ось з’являється позафракційна сенаторка Діана Шошоаке, яка вимагає… анексувати частину України!

Міністерство закордонних справ нашої країни в зв’язку з цим ініціює накладення санкцій на румунського сенатора за заклики анексувати частину України. Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко на своїй сторінці у Facebook у п’ятницю, 24 березня.

20 березня позафракційна сенаторка Діана Шошоаке подала законопроект, що пропонує розірвати договір про добросусідство і співробітництво Румунії та України. Вона закликала «приєднати історичні території», а саме Північну Буковину, Герцу, Буджак (Кагул, Болград, Ізмаїл), історичний Марамуреш та острів Зміїний.

За словами сенаторки, ця пропозиція допоможе уникнути «примусової етнічної асиміляції румунів в Україні». Ще однією причиною анексії українських земель вона назвала допомогу Румунії українцям під час повномасштабної війни.

Речник МЗС Олег Ніколенко назвав дії Шошоаке «класичним прикладом із методики російського реваншизму».

«Ми рішуче засуджуємо спробу поставити під сумнів територіальну цілісність України, підірвати дух добросусідства між Україною та Румунією», – зазначив він.

Крім того, МЗС ініціює санкції проти сенатора за загрозу національній безпеці України.

Діана Шошоаке – юристка, засновниця партії SOS і позафракційна сенаторка в парламенті Румунії. Її не раз критикували за зв’язки з Росією.

Нагадаємо, в жовтні минулого року міністр оборони Румунії Василе Динку подав у відставку після того, як заявив, що переговори з Росією можуть бути єдиним шансом на мир в Україні. Після тієї заяви кілька високопосадовців, зокрема президент країни Клаус Йоганніс, розкритикували Динку.

«Я вважаю за необхідне піти з цієї посади, щоб жодним чином не завдавати шкоди процесам прийняття рішень та програмам, що вимагають плавності вздовж усього ланцюга командування, і не блокувати низку проектів, абсолютно необхідних для оптимального функціонування міністерства, національної оборони та румунської армії», — сказав Динку.

Прем’єр-міністр Микола Чуке також додав, що ці заяви Динку не відображають офіційної позиції Румунії, і що він «поговорить» з міністром оборони.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Зафиксирована эффективная работа «третьей силы» на Светлодарской дуге: видео

14.06.2018 - 11:55
Волонтерский фонд «Повернись живим» обнародовал видео работы легендарной группы К-2, воюющей сейчас на Светлодарской дуге: «Ворожі обстріли населених пунктів Світлодарської дуги жорстко караються цими хлопцями». Разведка первого батальона 54-ой бригады ...

ВСУ уничтожили опорный пункт террористов: видео

29.09.2019
Фронтовой волонтер Юрий Москаленко и ...

Кот демонстрирует сложные акробатические номера (видео)

10.05.2016
По части акробатики и гимнастических ...