У Росії помер пропагандист Кирило Вишинський
У Москві у віці 58 років помер Кирило Вишинський — відомий пропагандист, який свого часу очолював «РИА Новости Украина», а останні роки був виконавчим директором агентства «Россия сегодня».
За інформацією «Радіо Свобода», причиною смерті стала тривала хвороба.
Вишинський родом із Дніпра, у минулому працював журналістом ВДТРК, а пізніше очолив російське агентство в Україні. Після 2014 року отримав кілька державних нагород від Кремля, серед них — медаль «За повернення Криму» та орден «За заслуги перед Вітчизною». Тоді ж він став громадянином Росії.
У 2018 році СБУ висунула йому підозру у державній зраді та підриві територіальної цілісності України. Вже наступного року Вишинського передали Росії під час обміну полоненими у форматі «35 на 35» (відома справа про захоплених Росією наших моряків).
Згодом він обійняв керівну посаду у «Россия сегодня» під керівництвом Дмитра Кисельова та став членом президентської ради РФ з розвитку громадянського суспільства. У 2023 році виступав на засіданні Ради Безпеки ООН, де повторював кремлівські тези про «русофобію» та «порушення прав російськомовних». А під час виборів президента Росії у 2024 році входив до кола довірених осіб Володимира Путіна.
Нагадаємо, цьогоріч у червні Вищий антикорупційний суд задовольнив другий позов про застосування до проросійського пропагандиста Кирила Вишинського санкції. У дохід держави стягнули грошові кошти Вишинського на понад 10 млн грн.

Раніше Міністерство юстиції домоглося санкцій проти проросійського пропагандиста Володимира Сергієнка. Суд постановив конфіскувати його активи в Україні, зокрема частку квартири у Львові та бізнес-активи. Про це повідомила пресслужба Мін’юсту у понеділок, 3 березня.
Зауважєуться, що суд застосував санкцію, передбачену пунктом 1-1 частини 1 статті 4 Закону України «Про санкції», до Сергієнка, який систематично використовує медіаплатформи, такі як ток-шоу «Вечер с Владимиром Соловьевым», «Время покажет» на «Первом канале», радіо «Вести ФМ» та свій Telegram-канал, для поширення російської пропаганди, дезінформації та маніпуляцій, що загрожують національній безпеці України.
Подпишитесь на новости























