У Раді пояснили, за яких умов заблокують Telegram в Україні

Підтвердження витоку інформації стане причиною для блокування Telegram в Україні. Існує ймовірність того, що інформацію з месенджера видають секретним службам РФ. Про це заявив голова Комітету зі свободи слова Верховної ради Ярослав Юрчишин в інтерв’ю РБК-Україна в понеділок, 1 квітня.

«Для блокування Telegram треба мати чітку аргументацію — рішення РНБО щодо санкцій, наприклад. А для цього має статись якась серйозна критична ситуація з витоком інформації. Дуже не хотілось би, щоб це сталось, тому нам треба зробити вибір», — сказав він.

Народний депутат припустив, що «якийсь контроль над Telegram з боку Росії є і ми не маємо гарантії, що вся інформація окремих людей там під захистом і не видається секретним службам РФ».

«Чи ми маємо 100% гарантію, що це Дуров власник Телеграму? За його словами, так. А він, насправді, мало що каже. До того ж, немає інформації про те, що Дуров відмовився від російського паспорту. Він (тепер) є громадянином ОАЕ, але це не передбачає відмови від російського громадянства», — пояснив парламентар.

За його словами, до конкретних кроків у санкціях проти Telegram має пройти цілий шлях.

«Тобто фіксація проблем, фіксація того, що мережа не працює, фіксація викликів, які в нас стоять для національної безпеки, винесення це на РНБО, рішення РНБО, указ президента, введення в дію указу президента», — пояснив він.

Нагадаємо, в середені лютого в українській розвідці заявили, що Telegram містить низку загроз для національної безпеки, і Україні потрібно шукати варіанти розв’язання цієї проблеми.

«Мова… не про окремих користувачів чи окремі медіа, які представлені на цій платформі, виникають запитання до самої платформи. Вона містить в собі цілу низку загроз для інформаційної, і не тільки інформаційної, безпеки нашої країни», — зазначив тоді представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов.

За його словами, всім хотілося б мати відповіді на всі запитання, однак таких простих відповідей немає. Тому Україна вибудовує зараз комунікацію з адміністраціями усіх платформ, зокрема й з Telegram, щоб працювати за прозорими правилами: і згідно з українським законодавством, і відповідно до міжнародних стандартів.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Киеве в фальшивом обменнике валюты обокрали клиента: видео

23.11.2016 - 22:31
В Киеве мошенники придумали хитрый способ завладения крупными суммами денег. Их выманивают, выдавая себя за обменщиков валюты. А чтобы у жертв не было подозрений «обмен» проводят в стационарных киосках, которые ...