У пологових «вигадують» діагнози новонароджених, аби отримати додаткову оплату, – МОЗ 

Пологові та перинатальні центри свідомо вказують несправжні діагнози для новонароджених задля переведення їх до іншої лікарні або на іншу схему лікування. Це дозволяє отримувати подвійну, а інколи і потрійну оплату за одного маленького пацієнта. 

Факт зловживань встановили у ході моніторингу медичних закладів, яке провели Міністерство охорони здоров’я та Національна служба здоров’я України. 

За попередніми розрахунками НСЗУ, медзаклади отримували подвійну оплату за приблизно 30% дітей, повідомляє МОЗ.

«У середньому по країні майже 20% немовлят, які народилися хворими, переводять в інший заклад та зазнають негативного впливу внаслідок транспортування. 

В окремих лікарнях 100% немовлят, які вижили до 7 дня, були переведені до інших лікарень, попри те, що ці лікарні мали відповідні пакети послуг», – зазначають у міністерстві.

Під час моніторингу також виявили, що в деяких лікарнях немовлятам ставлять діагнози, які не є патологією, а лише тимчасовим станом пацієнта і не мають бути причиною для лікування. 

«Також у 2023 році суттєво збільшилась кількість кесаревих розтинів порівняно з попередніми роками. Така динаміка може свідчити про виконання операції без медичних показів, а виключно задля отримання коштів за втручання», – стверджують у МОЗ.

За даними міністерства, щороку в Україні народжують близько 200 тисяч жінок. Породіллі отримують допомогу у рамках трьох пакетів послуг, безоплатних для пацієнта: «Стаціонарна медична допомога без проведення хірургічних операцій», «Медична допомога при пологах» та «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках». 

«Пакет складних неонатальних випадків має спонукати надавати медичну допомогу у приймаючому закладі. А по факту ці лікарні перенаправляють маленьких пацієнтів у дитячі лікарні, і діти страждають під час транспортування. 

Лікарні, законтрактовані на надання перинатальної та неонатальної допомоги, мають у першу чергу дбати про пацієнтів, а не про отримання коштів від НСЗУ за начебто «хворих» дітей», – прокоментував проблему міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Видео красивого гола Мхитаряна за «МЮ» в ворота «Тоттенхэма»

12.12.2016 - 00:04
Бывший бомбардир донецкого «Шахтера», похоже, нашел свое место и свою игру в «Манчестер Юнайтед», который нынче возглавляет Жозе Моуриньо. Забив на этой неделе в Одессе в ворота луганской «Зари» в рамках ...

Простая прическа для девочек на каждый день (видео)

11.10.2015
Любой девушке хочется быть единственной ...