У новому мікрорайоні Вінниці з’явиться вулиця Джохара Дудаєва

У Х-му мікрорайоні Вишеньки запланована вулиця Джохара Дудаєва. Її назвуть на честь першого президента Чеченської республіки Ічкерія та друга України. 

Відповідне проект рішення для сесії було прийнято виконкомом Вінницької міськради 16 листопада. Його мають підтримати депутати.

Як йдеться у документі виконкому, нова вулиця розташована у мікрорайоні, обмеженим вулицями Келецька, Миколи Ващука, Джерельна, Барське шосе (Х мікрорайон Вишеньки, який забудовується).

Також депкорпус на сесії має затвердити перейменування вулиць на честь загиблих захисників:

  • вулиця Ушинського – вулиця Юрія Степанюка
  • тупик Скіфський – провулок Дениса Лабунського
  • вулиця Верхарна – вулиця Дениса Бабія.

Після розпаду СРСР Дудаєв стає одним з лідерів руху за незалежність Чечні, 27 вересня 1991 року обраний президентом Чеченської Республіки Ічкерія. Російська влада не визнала Ічкерію та ввела війська на її територію в 1994 році. В 1996 році російське керівництво вчинило вбивство чеченського лідера з наведенням ракети. Наказ віддав особисто тодішній президент Єльцин.

Його ім’ям названо вулиці, алеї та площі в різних містах — у Боснії і Герцеговині, Латвії, Литві, Польщі, Туреччині, Україні тощо.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Автогонщик удалил сыну зуб с помощью автомобиля

16.11.2015 - 13:02
На этом видео американский рестлер продемонстрировал оригинальный подход к решению проблемы удаления зуба своего 8-летнего сына. Роль «стоматолога» исполнил Сhevrolet Camaro, прекрасно справившийся с поставленной задачей. ...

Активисты АВС задержали пьяных таможенников на работе: видео

19.02.2019
Сотрудники таможенной службы попали на ...