У МЗС закликали міжнародну спільноту заарештувати Путіна

Всі діти-громадяни України, які були примусово переміщені на територію Росії під надуманим приводом так званого «гуманітарного захисту», залишаються громадянами України. Про це йдеться у коментарі МЗС з приводу рішення Путіна надавати українським дітям громадянство РФ, оприлюдненому у суботу, 6 січня.

Спроби лідера фашистського режиму уникнути відповідальності за викрадення українських дітей називаються нікчемними. Зазначимо, Путін просто хоче надати всім дітям з України російське громадянство — мовляв, після цього йому буде неможливо закидати утримання наших у неволі. В МЗС серед іншого закликають світ якнайшвидше реалізувати ордер міжнародного суду у Гаазі і заарештувати Путіна.

У відомстві Дмитра Кулеби зазначили, що цей черговий «нормативно-правовий акт» грубо порушує законодавство України і норми міжнародного гуманітарного права, є нікчемним та не створює жодних правових наслідків. Він має на меті позбавити викрадених українських дітей можливості повернутися на Батьківщину.

«Міністерство закордонних справ України вчергове наголошує, що всі діти-громадяни України, які були примусово переміщені на територію РФ під надуманим приводом так званого «гуманітарного захисту», залишаються громадянами України. Українська влада продовжує вживати всіх можливих заходів для захисту їхніх законних прав і свобод», – йдеться у коментарі.

Дипломати наголошують, що справжня цінність указу Путіна полягає лише в тому, що він слугуватиме черговим доказом злочинів РФ проти України, насильницької асиміляції українських дітей і спроби позбавлення їх власної Батьківщини.

«Закликаємо Міжнародний кримінальний суд взяти до уваги ці дії керівництва РФ з переведення українських дітей з однієї національної групи в іншу, у тому числі шляхом примусового надання їм громадянства РФ, що є однією з ознак геноциду, а міжнародну спільноту якомога швидше реалізувати виданий МКС ордер на арешт Володимира Путіна, здійснивши необхідні заходи з його затримання для передачі органам міжнародного правосуддя», – наголошується в коментарі.

Як повідомлялося, Володимир Путін підписав указ «Про визначення окремих категорій іноземних громадян та осіб без громадянства, які мають право звернутися із заявою про прийняття до громадянства Російської Федерації». В результаті його виконання депортованих українських дітей «юридично» не залишиться на території Росії, зазначив омбудсмен Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, українська влада має дані про депортацію майже 20 тисяч дітей до Росії.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Над Пекином разыгрался настоящий спектакль, главными героями которого стали тысячи молний: видео

09.07.2017 - 01:55
В Китае всегда всего много. Начиная от людей и заканчивая молниями. Это, конечно, шутка. Но и в самом деле великий Китай не устает поражать даже в обыденной жизни. Вот и ...