У МОЗ попередили про пік захворюваності на COVID-19

Пік захворюваності на COVID-19 в Україні прогнозується у середині грудня і продовжиться до січня. Про це заявив головний санлікар, заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін в ефірі телемарафону.

За його словами, від початку епідсезону на респіраторні хвороби сумарно захворіло вже 1,3 мільйона українців. Впродовж грудня близько чотирьох тисяч пацієнтів з COVID-19 потрапляють до лікарні щотижня.

«Ми будемо спостерігати поступово таку картину переходу від одних вірусів до інших. І поки що станом на сьогодні ми фіксуємо те, що в переважній більшості у нас реєструються випадки коронавірусної інфекції, їх більше», — зазначив Кузін.

Він додав, що пік захворюваності триватиме до січня 2024 року, а потім поступово згасатиме.

«Починаючи із січня, вже почне циркулювати вірус грипу і SARS-CoV-2», — сказав Кузін.

В Україні у трьох областях перевищено епідемічний поріг по грипу і «короні», і там можуть запровадити карантинні обмеження. Йдеться про Тернопільську, Житомирську і Чернівецьку області.

«Територією України циркулює понад 13 штамів ковіду, тобто вірусу SARS-CoV-2. Це різні штами, але це все відхилення штаму Омікрон, до якого ми звикли. Є певні особливості, напевно, в кожному штамі, але за клінічними симптомами це або середній, або легкий перебіг захворювання», – розповідав Кузін рівно місяць тому.

За його словами, у людей, які мають повний курс вакцинації, перебіг хвороби буде більш легкий.

«Випадки з госпіталізацією або смертельні випадки у нас, на жаль, припадають саме на вікову групу старше 60 років або серед тих людей, які мають супутні захворювання. Але і штам Пірола, Еріс та всі інші – це все відхилення від базової лінії Омікрона», – казав він.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Резніков показав британські танки Challenger 2 в Україні

28.03.2023 - 11:38
Британія і Україна офіційно підтвердили фактичне надання для ЗСУ танків Challenger 2. Більше того, міністр оборони Олексій Резніков показав відео, на якому він в Україні проїхався на британському танку. Крім того, ...

Столяр выстрогал себе полнофункциональные автомобили (видео)

20.09.2015
Американский столяр и художник Айзек ...