У Мінреінтеграції повідомили, як старі лампи можна обміняти на LED

Вже у січні кожен повнолітній громадянин України зможе безкоштовно отримати п’ять світлодіодних ламп замість старих ламп розжарювання (накаливания, — російською). Про це йдеться у Telegram Мінреінтеграції.

«З нового року повнолітні українці зможуть безкоштовно отримати п’ять світлодіодних ламп замість старих ламп розжарювання і таким чином зробити свій внесок у балансування електросистеми України», — зазначається у повідомленні.

Проста заміна старих лампочок на нові LED-лампи може заощадити країні в пікові години навантаження на мережу до 1,5 гігавата електроенергії.

«Це суттєва економія. Наприклад, 50 млн LED-лампочок можуть розвантажити роботу цілого реактора атомної електростанції», — порівняли у відомстві.

Людині, яка вирішить скористатися програмою, потрібно буде попередньо залишити заявку на заміну ламп у додатку «Дія», прийти у відділення Укрпошти та обміняти п’ять ламп старого зразка на таку саму кількість світлодіодних.

Європа виділить кошти на купівлю близько 30 мільйонів світлодіодних ламп (LED) для України. Про це сказала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн під час енергетичного «Рамштайну» у Парижі у вівторок, 13 грудня.

«Ми всі уважно вислухали президента Зеленського, який звернувся до міжнародної спільноти щодо надання 50 млн LED-ламп для українських будинків. Вони важливі, тому що вони на 88% енергоефективніші за старі лампочки. Це надзвичайне енергозбереження. 50 млн LED-ламп, якщо їх встановлять, збережуть до 1 ГВт електроенергії, що дорівнює річній роботі однієї АЕС», – сказала вона.

Фон дер Ляйєн закликала інші країни приєднатися до фінансування закупівель таких ламп. За її словами, ЄК вже «надала 14 великих генераторів, щоб постійно було енергопостачання у шпиталях Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської областей. Це саме ті шпиталі, які потребують електроенергії».

«Окрім цього, буде відправлено ще 800 генераторів в інші регіони країни. Це та допомога, яка може рятувати життя», — додала Урсула фон дер Ляйєн.

Вона розповіла, що у Польщі створюється хаб для енергетичних товарів, який запрацює цього тижня: «Це мережа складів, куди можна спрямовувати товари, а звідти швидко в Україну».


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Бойцы АТО добыли крутой боевой трофей: видео

20.02.2017 - 14:01
Военные показали трофей, добытый с новыми позициями Заняв новые позиции у Донецка, бойцы батальона «Киев» показали журналистам Военного телевидения Украины «быт» боевиков, бросивших свои вещи. По словам военнослужащим, ранее тут ...

Появился новый способ угона машины, — по-женски изощренный (видео)

30.01.2016
Преступники всегда были людьми изобретательными, ...

Беспилотник научили искать мины и наносить их расположение на карту (видео)

11.12.2015
Программист Дирк Гориссен создал беспилотный ...