У Миколаїві та ще 10 містах України зафіксовано температурні рекорди

У Миколаїві 28 серпня було зафіксовано найвищу температуру в Україні — 38,5°С. Про це повідомив  Укргідрометцентр.

Зазначається, що територія України продовжує перебувати під випливом тропічних повітряних мас африканського походження, тому у понеділок денні максимуми в багатьох областях побили свої попередні історичні рекордні значення. Однак, при цьому не зрозуміло — це рекорди порівняно з 28 серпня в різні роки, чи взагалі рекордні значення для регіонів безвідносно до дат?

«За даними метеорологічних станцій зафіксовані перевищення на 1-5°С», — зазначили синоптики.

Температурні рекорди 28 серпня:

Чернігів — 34,6°С

Рівне — 33,1 °С

Житомир — 36,3°С

Київ — 35,7 °С

Львів — 33,0°С

Тернопіль — 34,4°С

Хмельницький — 35,0°С

Вінниця — 37,4°С

Кропивницький — 36,6°С

Одеса — 34,8°С

Миколаїв — 38,5°С

Однак вже завтра, 30 серпня, починаючи з західних областей, температура поступово знижуватиметься, холодний атмосферний фронт зумовить довгоочікувані дощі, а подекуди зливи, та град.

Нагадаємо, цього літа планетою крокує спека. На північному заході Китаю 16 липня температура повітря перевищила 52,2°C. Це новий рекорд для країни, яка 6 місяців тому боролася з погодою у мінус 50 °C.

Щодо світового рекорду. У містечку Мітрібах на північному заході Кувейту 21 липня 2016 року було зафіксовано найвищу температуру повітря в історії метеоспостережень на нашій планеті. Спека тут досягла плюс 54 градусів за Цельсієм.

Дані про світовий рекорд, представлені кувейтськими метеорологами, прийнято та офіційно підтверджено Всесвітньою метеорологічною організацією (АМО). За повідомленнями користувачів соцмереж, через спеку навіть вибухав бензин в автомобільних баках.

Є й інші дані, але без офіційного підтвердження. Наприклад, довідкові ресурси вказують, що максимальна температура повітря була зафіксована в Ірані в пустелі Деште-Лут. Стовпчик термометра тут піднявся до 71 градуса Цельсія. Цей максимум був зафіксований у 2005 році.

Додано:

Укргідрометцентр відповів на запит «РЕАЛу» і повідомив: «Рекордні значення зафіксовані 28 серпня в цих містах за всю історію спостереження».


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Ксению Собчак оскорблениями довели до слез на дебатах, видео

14.03.2018 - 20:42
В России на так называемых дебатах кандидатов в президенты (или и представителей) под управлением пропагандиста Владимира Соловьева Жириновский, Шевченко и прочие постоянно оскорбляли и перебивали Ксению Собчак. Ее попытки апеллировать ...

Российский корабль протаранил мост: появилось видео

28.02.2019
Сегодня в южнокорейском порту Пусан ...

Провал грунта поглотил восемь раритетных Chevrolet Corvette

10.11.2015
Провал грунта в Национальном музее Corvette в ...