У Китаї заявили про консенсус щодо «кризи» в Україні

Китай та Європа мають багато в чому спільні погляди щодо врегулювання «української кризи». Про це сказав спецпредставник Китаю по справам Євразії Лі Хуей на брифінгу Китайської асоціації громадської дипломатії у вівторок, 2 червня.

Одразу зазначимо, що Китай демонстративно продовжує називати війну Росії проти України «українською кризою», що по-перше, є неповагою до нашої країни, а по-друге, невілює мирні зисилля, бо спочатку треба назвати речі своїми іменами…

Звісно, і Україна, і ЄС, і навіть фашистська Росія вітають зусилля Пекіну, але на цьому все… Бо за гарними словами про необхідність досягнення миру починається конкретика, про яку Китай взагалі нічого не каже. Бо пропозиція про припинення вогню і початок переговорів — то не серйозно, бо заморжує війну лише на певний час. 

Китай взагалі не реагує на головну умову України про першечергове виведення російських військ зі всієї окупованої території нашої країни. 

Лі Хуей розповів про своє враження від поїздки до країн Європи.

«Перше, що я явно відчув, була позитивна оцінка всіма відповідними сторонами зусиль китайської сторони. Усі сподіваються на мирне врегулювання «кризи», – сказав він.

За його словами, позицію Китаю щодо політичного врегулювання підтримують і Україна, і Євросоюз, і Росія.

«Всі вони готові тісно взаємодіяти та підтримувати діалог із КНР», – запевнив він.

Лі Хуей розповів, що в Україні провів «дружню та щиру зустріч»: «Українська сторона подякувала Китаю за його конструктивну роль у просуванні мирного діалогу».

Він уточнив, що конфлікт між Україною та Росією стосується питань, які потребують багатосторонніх зусиль.

«Я хочу наголосити, що Китай безпосередньо не залучений до української кризи… Проблема України не носить китайсько-українського, китайсько-російського чи китайсько-європейського характеру», – сказав Лі Хуей.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Крыму при аресте активиста люди блокировали российских силовиков: видео

26.01.2017 - 14:04
У российских оккупационных властей в Крыму с каждым днем возникают все новые проблемы. Крымские татары, которых задерживают и попирают их права, все активнее чинят отпор. Сегодня российские силовики в Бахчисарае ...