У Єврокомісії пояснили помилку про нібито 100 тисяч загиблих у ЗСУ

Сьогодні глава Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн присвятила звернення плану конфіскації заморожених російських активів та створенню спецтрибуналу для покарання Росії за злочин агресії проти України. Текст та відео звернення було оприлюднене на сайті Єврокомісії та у соцмережах фон дер Ляєн.

На початку своєї заяви фон дер Ляєн сказала, що вторгнення Росії в Україну принесло смерть, спустошення та невимовні страждання, і що, за оцінками, на сьогодні в Україні «загинули понад 20 тисяч мирних жителів і 100 тисяч українських військових».

Через деякий час з Twitter Урсули фон дер Ляєн було видалено відео із відповідною заявою. На сторінці завантажено нове відео без даних про кількість загиблих військових та цивільних. Прибрали ці дані й з сайту Єврокомісії.

У Європейській комісії визнали помилку щодо озвучених у середу главою ЄК Урсулою фон дер Ляєн цифр про втрати українських військових, які нібито склали 100 тисяч осіб убитими.

Помилкові дані прокоментувала у своєму Twitter заступниця головного речника Єврокомісії та директорка з питань політичної комунікації Дана Спінант. Вона пояснила, що оцінка, озвучена фон дер Ляєн, взята із зовнішніх джерел і повинна була стосуватися втрат убитими і пораненими та «була покликана показати жорстокість Росії».

Представник президента України Сергій Никифоров прокоментував заяву Урсули фон дер Ляєн, зазначивши, що достовірну інформацію про втрати має озвучувати лише Головнокомандувач, Міністр оборони або Верховний Головнокомандувач України. Він додав, що президент Зеленський оприлюднить офіційні дані, «коли настане слушний момент», адже це чутлива інформація.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Израиль в огне – ситуация усугубляется: видео

24.11.2016 - 22:34
В Израиле бушуют пожары. В целом ряде городов объявлено чрезвычайное положение. В Хайфе эвакуированы уже 60 тысяч человек. Первый очаг пожара возник в городе в районе моста Паз рядом с ...

Как кот ловил рыбу в реке (видео)

18.12.2015
Оказывается, коты умеют ловить рыбу ...

Злидні. Чудесный украинский мультфильм

08.12.2015
Злидні. Чудесный украинский мультфильм Украинская ...

На Крещатике прошла масштабная репетиция военного парада: видео

21.08.2018
В Киеве продолжаются репетиции парада ...