У ЄС визнали X Маска джерелом найбільшої російської дезінформації

ЄС опублікував звіти про те, як технологічні компанії, у тому числі Facebook, Google та TikTok боряться з дезінформацією. Платформа X (раніше Twitter) американського бізнесмена Ілона Маска визнана найбільшим засобом поширення російської брехні та пропаганди.

Про це повідомляє інформагентство Bloomberg.

Віце-президент Європейської комісії Віра Юрова заявила, що платформам необхідно діяти напередодні національних та європейських виборів, що відбудуться наступного року.

Більшість основних платформ погодилися працювати з ЄС над добровільним кодексом поведінки, метою якого є встановлення галузевих стандартів для перевірки фактів та інших заходів. Блок також реалізував пілотний проект, щоби оцінити масштаби проблеми.

«X, колишній Twitter, який більше не підпадає під дію кодексу, є платформою із найбільшою кількістю дезінформаційних постів», — сказала чиновниця.

Вона наголосила на кількох кроках, зроблених платформами для боротьби з російським впливом. Google повідомила блоку, що за перші чотири місяці року закрила понад 400 каналів, які брали участь у російській дезінформації. Meta заявила, що розширила партнерство з перевірки фактів 22 мовами в ЄС.

«Оскільки Twitter був визначений як дуже велика онлайн-платформа, звичайно, існують зобов’язання, передбачені жорстким законом. Отже, моє повідомлення Twitter: ви повинні дотримуватися жорстких законів, і ми спостерігаємо за тим, що ви робите», — сказала Юрова.

Юрова також заявила, що приплив російської дезінформації особливо великий у Словаччині, де у суботу відбудуться вибори.

«Словаччина була обрана як країна, де є благодатний ґрунт для успіху російських прокремлівських і провоєнних наративів, — резюмувала чиновниця.

За її словами, Facebook і Google зробили деякі кроки, щоб активізувати свої зусилля щодо боротьби з фейковою інформацією після тиску з ЄС.

У квітні радник Офісу президента України Михайло Подоляк розкритикував політику соціальної мережі Twitter щодо висвітлення інформації про війну в Україні.

Розблоковані акаунти російської влади, масштабування ru-твітів про «вбий Україну» на тлі відвертої песимізації українців — це взагалі не про свободу слова… Twitter не бачить шкоди у поширенні пропаганди, яка заохочує знищення українців і масові вбивства. Може, штучний інтелект краще промодерує? — заявив Подоляк.

Twitter скасував обмеження для кремлівських акаунтів. Зокрема, обмеження явно не діють щодо президентського облікового запису Володимира Путіна, Міністерства закордонних справ РФ та посольства РФ у Великій Британії. Колишнє керівництво Twitter рік тому заявило, що соцмережа не рекомендуватиме у пошуковій видачі, на домашній сторінці користувача та в інших частинах сервісу ті облікові записи, які належать державам, що обмежують доступ до вільної інформації і ведуть війни за кордоном. Насамперед це стосувалося Росії.

Проте тести, нещодавно проведені журналістами The Telegraph, показали, що облікові записи російських державних органів присутні у верхній частині пошукової видачі для деяких запитів, а також відображаються в пропозиціях інших облікових записів.

Колишні керівники Twitter заявили журналістам, що ці тести підтверджують факт скасування обмежень.

Вони наголошують, що вкрай малоймовірно, що ця зміна відбулася випадково чи без відома та керівництва персоналу компанії.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Кошка набросилась на огромную собаку, пытаясь защитить своих котят

20.10.2015 - 19:40
Кошка набросилась на огромную собаку, пытаясь защитить своих котят. ...

Усик добыл тяжелейшую победу над Бриедисом, видео

28.01.2018
В Риге завершился сумасшедший по ...