У Донецьку знищено тисячу «Шахедів»
Увечері 5 листопада українські підрозділи завдали потужного удару по об’єкту на території колишнього Донецького аеропорту, де росіяни налагодили майданчик для зберігання, підготовки та запуску ударних дронів типу «Шахед». За повідомленнями командування, операція уразила ключову інфраструктуру ворога й викликала сильні детонації та пожежі на місці.
Офіційні заяви і публічні відео, що з’явилися в мережі, підтверджують: вибухи пролунали в районі аеропорту та селища Спартак, а місцеві Telegram-чати одразу повідомили про спалахи і звуки детонацій.
Командувач Сил безпілотних систем Роберт «Мадяр» Бровді підтвердив, що в ударі брали участь підрозділи Сил спеціальних операцій, Ракетних військ і артилерія, а також розвідка — операція готувалася кілька місяців і реалізована комплексними засобами ураження.
Російські джерела у своїх пабліках стверджують, що внаслідок атаки були знищені склади боєприпасів і палива, пошкоджені пункти підготовки безпілотників та інші об’єкти логістики; пропагандисти також назвали великі цифри на кшталт «1000 БПЛА» і «понад 1500 бойових частин», але ці дані наразі не підтверджені незалежно.
Українські аналітики оцінюють збиток як значний: йдеться про руйнування приблизно місячного запасу дронів і комплектуючих, які противник використовував для дронових атак по позиціях ЗСУ на фронті. Генштаб також повідомляв про удари по кількох об’єктах у тимчасово окупованих районах у той самий період.
Передісторія: спроби облаштувати на території аеропорту пункти для зберігання й підготовки «Шахедів» фіксувалися з літа — аналітики помітили переміщення техніки й роботи з інфраструктури поблизу колишнього METRO та злітно-посадкової смуги. Це дозволило зібрати розвідувальну картину і підготувати ціль для нічної операції.
Подпишитесь на новости
























