Туск пообіцяв Україні підтримку у війні з РФ

Місця антиукраїнським настроям в уряді Польщі бути не може. Про це сказав прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск в інтерв’ю TVN24, оприлюдненому напередодні. Це можна розцінювати, як окреслення позиції перед запланованими на початок наступного тижня переговори Туска у Києві із Зеленським. Ба більше, Туск збирався провести розмову щодо підтримки України і з президентом Дудою, щоб підсилити польську підтримку.

Він відкинув можливість інтриг проти Києва і пообіцяв підтримку нашої країни у війні з Росією.

За його словами, колишня провладна польська партія Право і Справедливість «намагалася грати на антиукраїнських нотах» в останні місяці виборчої кампанії. Втім, він особисто не дозволить, аби в новому уряді хтось будував свою позицію на антиукраїнських настроях.

«Тому що не може бути жодних сумнівів щодо війни та нашої прихильності, як і всього західного світу, Україні у її конфронтації з Росією. Кожен польський патріот має, безумовно, визнати ці причини. У війні з Росією Україна потребує нашої допомоги та допомоги всього світу, вільного світу. Це не гасло. Тому що насправді, доки Україна воює з Росією, ми у відносній безпеці, сказав він», – пояснив Туск.

За його словами, завданням Польщі буде протистояти зневірі, коли мова йде щодо допомоги Україні. У зв’язку з цим він активно працює з партнерами у Європі.

Туск підкреслив, що Росія перевела свою економіку на «військові рейки», тому війна може тривати довго.

«Європа має прийняти виклик і вкласти незрівнянно більше грошей на закупівлю зброї, на підвищення обороноздатності. Ми не можемо вдавати, що нічого не відбувається. У такому питанні, як озброєння і підтримка України у війні, не може бути жодних вагань. Для мене це незаперечний факт», – додав він.

Нагадаємо, 9 січня Зеленський провів телефонну розмову з президентом Польщі Анджеєм Дудою під час якої співрозмовники обговорили питання взаємодії в оборонній сфері.

Лідери країн обговорили питання забезпечення фінансової та політичної підтримки України з боку ЄС. Президенти також обмінялися думками в контексті наближення Вашингтонського саміту НАТО та очікуваних рішень Альянсу.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Ювентус легко разгромил Барселону в 1/4 ЛЧ: видео голов

12.04.2017 - 00:24
После невероятного камбэка «Барселоны» в противостоянии с ПСЖ, когда сине-гранатовые смели отыграть 0:4 после первого поединка (6:1), и выйти в четвертьфинал Лиги чемпионов, специалисты однозначно зачислили их в фавориты нынешнего ...