Трамп зізнався, що погрожував союзникам по НАТО Росією

Колишній президент США Дональд Трамп не тільки робить речі, які викликають відразу у багатьох союзників американців, він ще й зізнається в цьому, вважаючи, що його дії правильні.

Так, він зізнався у погрозах лідерам країн НАТО, що «заохочуватиме Росію робити все, що їй заманеться» з державами, які заборгували Альянсу гроші. Про це він розповів під час виступу в штаті Південна Кароліна 10 лютого, пише The New York Times.

Трамп пригадав розмову з одним європейським лідером, який запитав, чи США будуть захищати його країну у разі нападу Росії, якщо держава має борг перед НАТО.

«Ні, я б не захищав вас. Насправді, я б заохочував їх (росіян, — ред.) робити все, що вони хочуть. Ви повинні сплатити свої рахунки», — сказав тоді колишній президент США.

Білий дім назвав слова Трампа «жахливими та безглуздими».

«Заохочення вторгнень наших найближчих союзників з боку вбивчих режимів є жахливим і безпідставним — і це ставить під загрозу національну безпеку США, глобальну стабільність і нашу економіку вдома», — сказав речник Білого дому Ендрю Бейтс.

Раніше Трамп вже заявляв, що підтримка НАТО є надто обтяжливою для США. Альянс, на його думку, виснажує американські фінансові та військові ресурси. 

США не вийдуть з НАТО, якщо за результатами виборів у цій країні президентом знову стане Дональд Трамп. Нагадаємо, про це 16 січня сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на Всесвітньому економічному форуму в Давосі.

США залишаться вірним і важливим союзником, тому що в інтересах безпеки Сполучених Штатів мати понад 30 друзів і союзників… Це те, чого немає в Китаю та Росії, та що робить Сполучені Штати більш безпечними й сильнішими, – заявив генсек НАТО.

За словами Столтенберга, раніше під час зустрічей Трамп не говорив йому, що США ніколи не допоможуть Європі, якщо вона раптом зазнає нападу. Він нагадав, що головна претензія Трампа полягала в тому, що європейські союзники не витрачають достатньо коштів на оборону. Але нині Європа збільшує такі видатки, «тож нам є що розповісти про розподіл (фінансового – ред.) тягаря».

Нагадаємо, у грудні 2023 року обидві палати Конгресу США ухвалили рішення, яке забороняє американському президентові в будь-який момент оголошувати про вихід країни з НАТО без відповідної згоди законодавців.

НАТО збільшив свій цивільний та військовий бюджет на 2024 рік. Цивільний бюджет становить 438,1 мільйона євро, а військовий — 2,03 мільярда євро, що на 18,2% і 12% більше, ніж у 2023 році.

Сенат США ухвалив оборонний бюджет країни на 2024 фінансовий рік на рекордну суму 886 мільярдів доларів.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Появилось видео пожаров и разрушений Новолуганского

19.12.2017 - 14:47
После обстрела из Града Новолуганского в Нацполиции показали его последствия. Правоохранители уточнили, что «прилеты» были со стороны оккупированной Горловки. Повреждено свыше 50 домов, 8 человек ранено. В населенном пункте объявили ...

Появилось видео стрельбы снайпера во время выступления Олланда

28.02.2017
Во Франции в коммуне Вильоньон во время ...

«Третья сила» нанесла эффективный удар по оккупантам Донецка: видео

27.05.2018
Лидер Украинской Добровольческой армии Дмитрий ...