Трамп поки відкинув санкції проти керівництва РФ

Президент США Дональд Трамп ухвалив рішення про запровадження нового пакета санкцій проти Росії після тривалих консультацій і розгляду трьох можливих сценаріїв — від м’якого до максимально жорсткого. Як повідомляє The Wall Street Journal, глава Білого дому обрав середній варіант, спрямований насамперед на енергетичний сектор РФ.

Після відповідного рішення під обмеження потрапили дві найбільші російські нафтові корпорації — «Роснєфть» і «Лукойл», а також низка їхніх дочірніх компаній.

За даними джерел видання, Трамп дійшов такого кроку після того, як серія російських атак по Україні відбулася невдовзі після його, як він сам зазначав, «позитивних» телефонних розмов із Путіним. Це стало для президента сигналом, що російський лідер маніпулює контактами й затягує діалог.

Найсуворіший варіант санкцій, від обрання якого Трамп поки утримався, був спрямований проти російської промисловості та вищого керівництва країни.

Як пише CNN, у Білому домі дискусії щодо санкцій тривали кілька місяців, оскільки Трамп до останнього вагався, побоюючись, що надто жорсткі дії можуть ускладнити подальші переговори з Кремлем. Рішучість з’явилася після скасування запланованої зустрічі з Путіним у Будапешті — тоді президент, за словами його радників, заявив, що настав час «переглянути підхід до Москви».

У Кремлі на нові санкції відреагували стримано. Путін визнав, що обмеження матимуть «певний вплив», але запевнив, що вони не похитнуть економічну стабільність Росії. Він також назвав дії США «недружніми» та такими, що «не сприяють покращенню двосторонніх відносин».

Трамп, своєю чергою, заявив, що реальний ефект санкцій стане очевидним через шість місяців. Прессекретарка Білого дому Керолайн Лівітт наголосила, що нові обмеження є «досить серйозними» і спрямовані на посилення економічного тиску на Москву.



Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Возле Винницы джип влетел в «КамАЗ» – погиб 17-летний парень: видео

20.06.2017 - 12:40
Под Винницей в аварии погиб 17-летний юноша. На трассе у села Якушинцы 19 июня примерно в 23.00 столкнулись «КамАЗ» и внедорожник «Suzuki Grand Vitara», в результате чего пострадали пятеро человек. ...

Мустафа Найем попал в аварию: видео

19.01.2017
Неприятность приключилась с нардепом Мустафой ...

Джастин Бибер полез в драку со здоровенным американцем (видео)

10.06.2016
Скандально известный канадский певец Джастин ...