Токаєв доручив прибрати з державного герба «радянщину»

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв запропонував розглянути питання зміни державного герба, оскільки він має «ознаки радянської епохи». Про це він заявив на третьому засіданні Національного курултаю у місті Атирау, передає Акорда.

«Щодо державного герба вважаю за доцільне взяти до уваги резонні доводи професіоналів та небайдужих громадян, у тому числі молоді, про те, що герб Казахстану надто складний для сприйняття, у ньому присутня еклектика та ознаки радянської епохи», — заявив Токаєв.

Він зазначив, що у разі загальної згоди можна створити спеціальну комісію, яка предметно розгляне всі аспекти та проведе громадські дискусії. Після цього можна оголосити відкритий конкурс на кращий ескіз нового державного герба Казахстану.

Токаєв нагадав, що потрібно систематизувати та привести до єдиного стандарту символіку міст та областей. Президент Казахстану вважає, що вони мають відображати не лише регіональну специфіку, а й органічно поєднувати ключові елементи образу країни.

Опис герба країни наступний. Образ шанираку — верхньої склепінної куполоподібної частини юрти — у державному гербі республіки є образом загального будинку всіх людей, що проживають у Казахстані. Щастя в ньому залежить від добробуту кожного, як міцність шанираку залежить від надійності його уиків (опор). Шанирак не лише за формою нагадує небесний купол, але й за відбиттям у свідомості людей є одним з важливих елементів життєустрою. Шанирак — символ рідної домівки, а в ширшому розумінні і світу як всесвіт.

На гербі зображений Тулпар — міфічний кінь із крилами. Крила символізують мрію про побудову сильної, процвітаючої держави. Вони свідчать також про чисті помисли і прагнення до вдосконалювання і досягнення гармонії в суспільстві, із природою та світовою цивілізацією. У державному гербі республіки зображені два міфічних коні, і вони ніби оберігають шанирак із обох сторін. Вони також яскраво виражають ідею служіння спільній домівці — Батьківщині. Берегти Батьківщину як зіницю ока і віддано служити їй — це один з найважливіших лейтмотивів, закладених в образах міфічних коней.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Дюжина охранников, бегущих за машиной Ким Чен Ына, потрясла мир: видео

27.04.2018 - 19:27
Лидер КНДР Ким Чен Ын согласился перестать пугать соседей из Южной Кореи уничтожением и ядерным ударом, пообещав заключить договор о дружбе. Побывав в Южной Корее Ын сделал ряд важных миролюбивых ...

Внедорожник преодолевает препятствие, погрузившись по руль в болотную жижу

21.10.2015
Внедорожник преодолевает препятствие, погрузившись по ...

«Шахтер» выигрывает в Лиге Европы у «Сельты»: видео гола

16.02.2017
После первого тайма «Шахтер» выигрывает ...