Tesla втрачає позиції на європейському ринку
Європейський ринок дедалі холодніше реагує на автомобілі Tesla. У січні продажі бренду різко просіли одразу в кількох країнах, що підтверджують дані галузевої статистики та оцінки Bloomberg.
Найпомітніше падіння зафіксували у Франції, де кількість зареєстрованих електромобілів Tesla скоротилася на 42%. За інформацією Французької автомобільної асоціації PFA, протягом місяця було продано лише 661 авто — це найгірший результат компанії на цьому ринку більш ніж за три роки.
Ще драматичнішою виявилася ситуація в Норвегії. Попри те, що минулого року Tesla демонструвала там стрімке зростання, у січні 2025-го реєстрації впали на 88%. Водночас загальний ринок електромобілів у країні також зазнав серйозного спаду після посилення правил звільнення від ПДВ, що призвело до зниження продажів у галузі на 76%.
Аналітики зазначають, що зниження попиту на Tesla з минулого року спостерігається в більшості європейських країн. Серед причин — репутаційні ризики, пов’язані з публічною діяльністю Ілона Маска у США та його підтримкою правих політичних сил у Європі, зокрема в Німеччині та Великій Британії.
Додатковий тиск на компанію чинить і загострення конкуренції. Європейські автовиробники, такі як Volkswagen AG та Stellantis NV, а також китайські бренди на кшталт BYD активно відвойовують частку ринку, пропонуючи ширший модельний ряд і агресивнішу цінову політику.
Показовою є ситуація у Франції, яка торік була третім за обсягами ринком електромобілів у Європі. У січні Tesla поступилася там за кількістю продажів не лише Volkswagen, а й брендам Cupra та Jeep, що входять до групи Stellantis.
Загалом, за даними Європейської асоціації автовиробників, у 2025 році продажі Tesla в Європі скоротилися на 27%, тоді як сукупні реєстрації електромобілів на континенті, навпаки, зросли на 30%. Це свідчить про те, що спад компанії відбувається на тлі загального підйому ринку, а не через зниження інтересу до електротранспорту загалом.
Подпишитесь на новости


