Суд виніс вирок винним у збитті літака рейсу MH17

Окружний суд Гааги визнав трьох людей винними в аварії пасажирського лайнера рейсу МН17 Малайзійських авіаліній на Донбасі 17 липня 2014 року.

Рішення суду оголосив головуючий суддя Хендрик Стейнгаус у юридичному комплексі Схіпхола. Винними визнані двоє громадян Росії та один українець – Ігор Гіркін, Сергій Дубинський та Леонід Харченко. Ще одного обвинуваченого – росіянина Олега Пулатова – судом визнано невинним.

«Пулатов невинний за обома фактами, за якими він підозрювався. Тому вимога прокуратури (визнати його винним) відхиляється», – оголосив суддя.

Щодо Гіркіна, Дубинського і Харченка, то суд визнав, що обвинувачення на їхню адресу є «законними і доказовими».

«Вони спільно призвели до аварії літака з небезпекою життя для інших і смерті 298 людей – вони винні у смерті 298 разів. Це законно і доказово. Гіркін, Дубинський та Харченко визнаються винними», – сказав Стейнгаус.

Слухання у справі тривали два з половиною роки, вони розпочалися 9 березня 2020 року. Обвинувачення були висунуті за двома статтями Кримінального кодексу Нідерландів – за те, що вони спричинили аварії рейсу МН17, внаслідок якої загинули 298 пасажирів (ст.168), а також за вбивство 298 пасажирів рейсу МН17 (ст.289). Прокуратура вимагала покарання у вигляді довічного ув’язнення.

Зважаючи на тяжкість злочину і необхідність того, щоби родичі відчули встановлення справедливості, суд вирішив «засудити Гіркіна, Дубінського та Харченка до довічного ув’язнення». Також Троє засуджених за збиття MH17 повинні виплатити 16 млн євро компенсацій.

На це рішення відреагували президент України Володимир Зеленський і голова МЗС Дмитро Кулеба.

«Важливе рішення суду в Гаазі. Перші вироки винним у збитті MH17. Але необхідно, щоб на лаві підсудних опинилися й замовники, бо відчуття безкарності веде до нових злочинів. Маємо розвіяти цю ілюзію. Покарання за всі російські звірства – і тодішні, і нинішні – буде неминучим», — написав Зеленський у Твітері.

«Вітаю перші вироки за збиття MH17. Титанічна спільна робота України, Нідерландів, Бельгії, Австралії, Малайзії. Ці рішення надсилають сигнал РФ: жодна брехня не допоможе уникнути правосуддя. Вся вертикаль командування російських злочинців має бути притягнута до відповідальності», – зазначив Кулеба.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Украина успешно испытала крылатую ракету: опубликовано видео

17.08.2018 - 17:37
Украинские ракетные войска провели успешные испытания крылатой ракеты. Пуск проводился с полигона на юге Одесской области. Ракета поразила морскую цель на расстоянии 100 километров. Об этом сообщает пресс-служба СНБО. «Украинские ...

Цветы из болгарского перца для сервировки стола (видео)

02.12.2015
Полезно, вкусно и красиво Красиво ...