Суд в США постановив, що Трампа можна судити за штурм Капітолія

Федеральний апеляційний суд США у п’ятницю ухвалив постанову, яка дозволяє притягти до відповідальності колишнього президента країни Дональда Трампа через штурм Капітолія 6 січня 2021 року. Це може привести до низки цивільних позовів проти нього.

Про це повідомляє The Washington Post.

Правовий спір, розгляд якого проводили федеральні судді, стосувався позову, поданого двома поліцейськими Капітолію та десятком законодавців від демократів.

Ще в 2021 році вони звернулись до суду із скаргою проти експрезидента Трампа, обвинувачуючи його у спровокуванні насильства під час подій 6 січня 2021 року.

У позові зазначалося, що закон, який був використаний у цьому випадку, прийнятий для протидії насильству союзу Ку-клукс-клану після Громадянської війни в США. Аргументувалося тим, що Трамп «зговорився» з членами ультраправих груп, які брали участь у штурмі Капітолію.

Адвокати Трампа стверджували, що він мав абсолютний імунітет як президент, що означало звільнення від відповідальності за будь-які дії, здійснені в рамках офіційних обов’язків.

Проте судді прийняли одноголосне рішення, що Трамп «не підтвердив» своє право на імунітет у даному випадку.

Вирок федерального апеляційного суду США в Вашингтоні може відкрити двері для інших цивільних позовів, в яких у колишнього президента вимагатимуть компенсації за події під час штурму Капітолію.

Залишається можливість оскарження цього рішення Трампом.

Нагадаємо, суддя Нью-Йорка у вівторок, 26 вересня, постановив, що Трамп і Trump Organization несуть відповідальність за шахрайство, повідомляло Reuters.

Зазначалося, що суддя відмовився відхилити позов генерального прокурора штату Летиції Джеймс, яка звинувачувала екс-президента США Дональда Трампа в незаконному збільшенні його активів і капіталу. Суд визнав Трампа і його організацію відповідальними за шахрайство.

Рішення виніс суддя Артур Енгорон із суду штату Нью-Йорк на Манхеттені.

У грудні минулого року дві компанії бізнес-імперії Трампа визнали винними за всіма звинуваченнями у злочинному податковому шахрайстві та фальсифікації ділової документації. 

Раніше його навіть вже заарештовували. Трамп ввечері 24 серпня прибув до в’язниці округу Фултон у штаті Джорджія і після оформлення арешту був звільнений під заставу. О 19.30 четверга за місцевим часом (2.30 п’ятниці за Києвом) він здався владі на вимогу прокурора у зв’язку з висуванням звинувачень у втручанні у президентські вибори 2020 року.

Після завершення процесу оформлення у в’язниці, який зайняв близько 20 хвилин, Трамп був звільнений під заставу та вирушив до аеропорту, де заявив журналістам, що не вважає себе винним.

Трамп став першим президентом США, якого сфотографували під час арешту.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Донецке народ смешал Януковича с грязью: видео

27.11.2016 - 01:39
На улицах Донецка местных жителей телевизионщики одного из сепаратистских телеканалов опросили на тему того, что они думают о пресс-конференции в Ростове Виктора Януковича. По сути же люди высказались по-поводу того, ...

Снайпер метким выстрелом достал пулеметчика ДНР: опубликовано видео

01.07.2018
Украинский расчет снайперов ликвидировал оккупанта ...