Starlink продається на чорних ринках у всьому світі

Термінали Starlink продаються на чорних ринках по всьому світу, що є глобальною проблемою і ставить під сумнів контроль компанії SpaceX над ними. Про це повідомляє Bloomberg.

ЗМІ зазначає, що в Ємені, де вже десять років триває громадянська війна, урядовий чиновник визнав, що Starlink широко використовується.

Також термінали використовуються в Судані, де громадянська війна триває вже рік і призвела до звинувачень у геноциді, злочинах проти людяності та втечі мільйонів людей зі своїх домівок. 

Судан обходить блокування, ввозячи Starlink у регіон Дарфур. Пристрої при цьому реєструються в Дубаї. Спочатку їх доставляють літаком в Уганду, а потім через Південний Судан автомобілями у Судан.

У Південній Африці в соцмережах постачальники пропонують активувати термінали в Мозамбіку, де вони ліцензовані, а потім доставити їх клієнтам із Південної Африки.

Жителі країн, де Starlink не має легального покриття, активують термінали в «ліцензованих» країнах або оплачують їх через міжнародні банківські картки.

Урядова боротьба з нелегальними терміналами в Казахстані цього року майже не вплинула на використання Starlink. За словами трейдера, який імпортує обладнання і не хоче говорити про це публічно, дії влади призвели лише до зростання цін на чорному ринку. До втручання уряду клієнти могли купувати обладнання компанії та отримувати його через місцеву пошту.

Як ми вже писали, на початку лютого з’явилася інформація, що росіяни на фронті почали використовувати термінали Starlink. Пізніше у ГУР ці дані підтвердили й оприлюднили докази. За даними розвідки, РФ отримує термінали Starlink через треті країни завдяки так званому паралельному імпорту.

Однак власник компанії SpaceX Ілон Маск запевнив, що його компанія не продає Росії термінали Starlink прямо або опосередковано.

Проте демократи Палати представників США почали розслідування щодо компанії SpaceX через повідомлення про застосування супутникового інтернет-сервісу Starlink російськими військами в Україні.

Законодатели Джейми Раскин и Роберт Гарсия направили письмо с требованием, чтобы компания сообщила, какие меры были приняты для устранения уязвимостей в системе безопасности, которые Россия могла использовать для незаконного приобретения терминалов Starlink.

Демократы предупредили президента SpaceX Гвинна Шотвелла, что использование Россией Starlink представляет серьезную угрозу безопасности Украины, жизни украинцев и национальной безопасности США.

«Мы обеспокоены тем, что у вас, возможно, нет надлежащих мер и политики», — говорится в документе.

Законодатели только начинают свое расследование, но планируют связаться с Пентагоном и другими соответствующими ведомствами.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Иван Дычко отправил соперника в глубокий нокаут за 38 секунд: видео

25.03.2018 - 16:28
Боксер из Казахстана Иван Дычко уверенно добыл свою пятую победу на профессиональном ринге. На вечере бокса в отеле «Семинол Хард Рок» Голливуд, США, 27-летний Дычко нокаутировал  американца Стефена Кирнона уже ...

Как отучить кошку точить когти о мебель

28.08.2016
Вся мебель безжалостно испорчена, обои ...

Мосийчук набил Каплина перед заседанием суда по иску НАБУ к Ляшко: видео

18.07.2017
Каникулярный отдых Верховной Рады некоторые ...