США виступили за поставку в Україну німецьких танків Leopard

Вашингтон не проти того, щоб Німеччина передала Україні свої основні бойові танки «Leopard 2». А Берлін не проти, щоб Сполучені Штати Америки поставили Києву власні танки «Abrams». При цьому президент США і канцлер ФРН про це один одного не просили… Після цього сумного жарту, в принципі, далі можна не читати.

Якщо серйозно, то Білий дім дав зрозуміти уряду Німеччини, що підтримує постачання «Leopard 2» Україні, якщо Берлін зважиться це зробити, але не просив про це. Радник американського президента з національної безпеки Джейк Салліван по телефону повідомив про це раднику федерального канцлера із зовнішньої політики Єнсу Плетнера ще в жовтні. Але підкреслив, що це має бути зроблено з ініціативи Німеччини.

Про це повідомило німецьке видання «FAZ» з посиланням на джерела, які мають доступ до конфіденційної інформації з двох країн.

Уряд Німеччини не спростував цю інформацію, але й не підтвердив, пояснивши, що кабінет федерального канцлера перебуває у постійному контакті з союзниками, особливо зі США, щодо спільних зусиль щодо підтримки України».

Але раніше Олаф Шольц неодноразово наголошував, що Німеччина діє у цьому питанні виключно в унісон зі своїми найближчими союзниками і не дасть Києву нічого, чого не дають інші союзники.

Деякі експерти вважають, що з технічної сторони «Leopard 2» краще для Збройних сил України, ніж «Abrams». І не тільки тому, що на німецьких танках вже є хрести (це теж, звісно, жарт). Річ у тім, що «Leopard 2» є стандартним танком польської армії, що різко б спростило логістику й ремонт цієї техніки. Адже, нагадаємо, Україна має спільний кордон з Польщею.

З іншої сторони, як відомо, Варшава закупає у американців 115 «Abrams»…


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Коментарі закриті.

Video >>

Новые подробности взрыва в офисе КУН: видео

21.05.2017 - 12:07
Вечером 20 мая в Киеве боевую гранату РГД-5 бросили в офис Конгресса украинских националистов. От взрыва никто не пострадал. Спасатели и правоохранители прибыли у месту происшествия по ул. Антоновича, 3Б, ...

Кадыров пригрозил Березе за «эпитет» в адрес Скабеевой: видео конфликта

25.01.2019
Известный своей мстительностью лидер Чечни ...