США попереджають Туреччину про санкції через допомогу РФ

Сполучені Штати та їхні союзники намагаються посилити контроль за дотриманням санкцій проти РФ у Туреччині, яка розширила торгівлю з Росією під час війни в Україні.

Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на американських посадовців.

«Вашингтон залишається стурбованим тим, що Туреччина є хабом для порушення Росією санкцій, включаючи «флот-привид» для нафти з РФ, заходи в порти підсанкційних російських вантажних суден зі зброєю, а також поставки товарів, таких як електроніка західного виробництва, яка потрібна Москві» для війни проти України.

У спробах Росії продовжувати постачати нафту по всьому світу і фінансувати війну в Україні, зокрема, допомагає турецька фірма Beks Ship Management, яка з 2021 року купила 37 кораблів, багато з яких – старі нафтові танкери.

За словами неназваного західного дипломата, США проводять «постійний діалог з турецьким урядом з цих питань». Він додав, що на Заході сподіваються «уникнути сценарію, в якому та чи інша турецька компанія потрапить під санкції», — йдеться у статті.

«Ми працюємо як з урядом, так і з приватним сектором, щоб проінформувати їх про дуже реальні ризики», – зазначив дипломат.

Автори матеріалу вказують, що завдяки нижчим цінам та широкому колу постачальників РФ протягом війни вдалося збільшити свою частку на деяких найбільших світових нафтових ринках, змінивши спосіб, у який працює глобальне постачання енергоносіїв.

Нагадаємо, у січні повідомлялося, що США погрожують Туреччині жорсткими кроками реагування, якщо Анкара не припинить допомагати Росії уникати санкцій щодо літаків. Мова про те, що є заборона на польоти американських літаків в Росію і Біларусь, однак РФ продовжує використовувати Boeing, які літають у Туреччину. Більше того, заправляються там і закуповують запчастини. 

Влада Туреччини в грудні 2022 отримала від американського уряду попередження про неприпустимість таких дій. Високопоставлені чиновники США попередили, що туркам загрожує тюремне ув’язнення, штрафи, втрата експортних привілеїв та інші заходи, якщо вони надаватимуть такі послуги, як дозаправка і постачання запчастин американським літакам, що літають до Росії і Білорусі, порушуючи введений торік експортний контроль.

Заступниця міністра торгівлі США Теа Розман Кендлер передала це повідомлення турецьким чиновникам під час свого грудневого візиту до Туреччини, повідомили джерела в урядових колах.

Попередження Туреччині є ключовим тестом на те, чи зможуть США та їхні союзники досягти успіху в ізоляції Росії в довгостроковій перспективі, або чи зможе Москва знайти спосіб продовжити економічну діяльність за допомогою третіх країн.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Террористы «ДНР» устроили дерзкую провокацию возле Горловки: видео

14.02.2019 - 23:46
Террористы устроили провокацию с гражданским населением в серой зоне Сначала донецкий губернатор Александр Куць сообщил о том, что уже после официального закрытия дорожного коридора в 17:00 террористы выпустили из Горловки ...

В Москву ввели «Искандеры» и «Тайфуны»: видео репетиции парада

27.04.2018
Российское издание «Звезда» Минобороны РФ опубликовало ...

Британцы сняли забавный сюжет о крысином детстве Путина: видео

06.03.2017
Британские журналисты создали довольно объемный ...