США намагалися перешкодити Україні вбити начальника Генштабу РФ

Сполучені Штати намагалися перешкодити Україні вбити начальника Генштабу РФ Валерія Герасимова під час його візиту до зони бойових дій в Україні, йдеться у розслідуванні The New York Times.

Американські чиновники дізналися, що генерал Валерій Герасимов планував поїздку на передову, але приховали цю інформацію від українців, побоюючись, що замах на його життя може призвести до війни між США та Росією, пише видання.

Втім, українська сторона все одно дізналася про подорож. Після внутрішніх дебатів Вашингтон пішов на надзвичайний крок, попросивши Україну припинити атаку.

«Ми сказали їм не робити цього», — сказав високопосадовець. «Ми сказали: «Гей, це занадто». Повідомлення надійшло надто пізно. Українські військові повідомили американців, що вони вже розпочали атаку на позиції генерала. Десятки росіян загинули під час удару, повідомили чиновники», — йдеться у публікації.

Проте, генерал Герасимов до загиблих не потрапив. Після цього російські воєначальники зменшили свої візити на фронт.

28 квітня українські журналісти зі своїх джерел повідомляли, що до Ізюма прибув Герасимов, щоб особисто здійснювати командування окупаційними військами РФ.

А 1 травня у ЗМІ з’явилася інформація про можливе поранення начальника Генштабу ЗС Росії генерала Герасимова.

Тоді про те, що в районі Ізюму ЗСУ завдали потужного удару, повідомив у себе в Телеграм і радник голови МВС Антон Геращенко. За його даними, метою удару був штаб 2-ї армії РФ. Пізніше Геращенко повідомив, що отримано підтвердження — Герасимов отримав осколкове поранення у праву гомілку, без перелому кістки.

У ЗМІ тоді повідомляли про загибель близько 20 офіцерів із 40, які перебували у штабі. Інформація про те, що Герасимов прибув до Ізюма особисто керувати операцією з прориву фронту, повідомлялася за кілька днів до того. Офіційно у Росії її не підтверджували.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Как сделать матовое стекло прозрачным

15.11.2015 - 19:03
Случается, что очень нужно посмотреть на происходящее за матовым стеклом. Ну, очень хочется, а ничего невидно. А ведь всё очень просто, смотрите… ...

В США смоделировали большой потоп в Нью-Йорке: видео

05.06.2017
В США довольно креативно отреагировали ...