Спікера Конгресу США відправили у відставку

Палата представників Конгресу Сполучених Штатів Америки ухвалила рішення про відставку спікера-республіканця Кевіна Маккарті. За це проголосували 216 представників, проти — 210. Про це у вівторок, 3 жовтня, повідомляє CNN.

Повідомляється, що процедуру звільнення Маккарті ініціював його колишній партійний товариш, республіканець Метт Гетц. Він звинуватив спікера у «теоретичному укладанні секретної угоди з президентом Джозефом Байденом щодо підтримки України».

Член Палати представників Стів Вомак, республіканець від Арканзасу зачитав підсумки голосування і сказав: «Піст спікера Палати представників США оголошується вакантним».

Відомо, що Маккарті підтримав законопроєкт про фінансування уряду США до 17 листопада, але при цьому не запровадив жодних скорочень витрат або змін у прикордонній безпеці, до яких закликали його колеги з Республіканської партії.

Раніше Палата жодного разу не усунула спікерів. Єдиний раз, коли палата представників голосувала з питання усунення спікера стався 1910 року, тоді республіканець Джо Кенно зберіг посаду.

Президент США Джо Байден тиснув на республіканців у Конгресі, щоб вони підтримали законопроєкт про надання додаткової допомоги Україні. Він заявив, що «втомився» від політичної кризи, яка ледь не призвела до припинення роботи уряду. 

Палата представників США призначила тимчасовим спікером Патріка МакГенрі після відставки Кевіна Маккарті.

Цей момент є безпрецедентним у сучасній історії США. Тепер Палата представників перебуває в невідомості, але є певна процедура, яка визначає, що буде далі.

Патрік МакГенрі з Північної Кароліни, який підтримував Маккарті, зараз, по суті, є тимчасовим спікером. Він оголосив перерву в роботі Палати представників.

Незрозуміло, чи матиме тимчасовий спікер повну владу, чи лише адміністративні повноваження і можливість контролювати проведення нових виборів.

Регламент не визначає, як довго він може виконувати обов’язки тимчасового спікера або коли відбудуться нові вибори.

Ймовірно, що до обрання нового спікера в парламенті пануватиме хаос.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Кот копирует боксерские удары, глядя на бой по телевизору (видео)

09.01.2016 - 17:45
Индустрия создания фильмов специально для кошек стремительно развивается. Но не все хвостатые на них падки. Иным нравится смотреть по телевизору обычный человеческий бокс. Вот и этот котик, которого сняли на ...

Подборка смешных анекдотов и забавных видео

19.01.2019
Иду с работы. Вспомнил, что ...

Как отмыть графин с узким горлышком (видео)

08.11.2015
Многие сталкивались с проблемой мойки ...