Spiegel показав яхту, яку вважають пов’язаною із вибухами на «Північних потоках»

Вибухові пристрої для вибухів на газопроводах «Північний потік» перевозили на яхті, яку орендували через чартерну компанію на німецькому острові Рюген.

Про це пише Spiegel.

За даними видання, судно, на якому, як вважають, диверсанти перевозили свої вибухові пристрої, — це вітрильна яхта «Андромеда», порт приписки якої – громада Бреге на острові Рюген, земля Мекленбург-Передня Померанія.

15-метрову яхту класу Bavaria Cruiser 50 орендувала у чартерної компанії, що базується на Рюгені, група раніше невстановлених осіб, які використали підроблені документи.

На запитання видання керуючий директор чартерної компанії не захотів коментувати оренду та орендарів. Федеральна прокуратура Карлсруе також відмовилася коментувати ситуацію з орендованою яхтою, пославшись на триваюче розслідування. У відомстві лише підтвердили, що з 18 по 20 січня у зв’язку з підозрілою орендою на судні проводився обшук.

Що було раніше

Декілька різних західних джерел 7 березня поширили інформацію, яка натякає на те, що за підривом газопроводів «Північний потік» стоїть Україна або її громадяни.

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив причетність нашої країни до згаданних подій.

«Хоча я люблю колекціонувати цікаві конспірологічні теорії про український уряд, мушу зазначити: Україна не має стосунку до казусу в Балтійському морі та не має інформації щодо «проукраїнських груп із підриву». Що сталося з «Північними потоками»? «Вони затонули», як кажуть у самій РФ», — відреагував Подоляк.

Зазначимо, американське видання The New York Times опублікувало статтю з посиланням на джерела та дані розвідки, які схильні вважати, що за вибухом газопроводів «Північні потоки» в Балтійському морі стоять неурядові групи, до яких могли входити росіяни та українці.

Як стверджується в статті, нові розвіддані США свідчать про причетність до диверсії «проукраїнської групи», до складу якої входили противники президента Росії Владіміра Путіна. Більш конкретної інформації про те, хто саме стояв за організацією підривів «Північних потоків», не наводиться.

«Посадовці, які ознайомилися з розвідувальними даними, заявили, що, на їхню думку, диверсанти, найімовірніше, були громадянами України або Росії, або ж і тими, й тими», – зазначається в статті The New York Times.

Також стверджується, що немає доказів причетності до нападу ані офіційної влади України або громадян США чи Британії, про що не раз говорила російська сторона, ані уряду власне Росії, яку Київ і деякі європейські країни вважали винною в підриві власних газогонів для дестабілізації енергетичного ринку в Європі.

Паралельно з’явилися публікації про спільне розслідування німецьких видань ARD, Kontraste, SWR і Zeit. В них йдеться про те, що начебто слідство в Німеччині встановило судно, яке використовувалось для здійснення диверсії на російських газогонах «Північні потоки» в Балтійському морі восени 2022 року, і вважає, що воно так чи інак пов’язане з Україною.

За їхніми даними, німецьким слідчим вдалося ідентифікувати судно, яке, ймовірно, використовувалося для підриву «Північних потоків». Ідеться про яхту, орендовану в польської компанії, яка, ймовірно, належить двом українцям.

Незважаючи на те, що сліди диверсії, як пише Zeit, «ведуть до України», німецьким слідчим поки що не вдалося з’ясувати, хто стоїть за її організацією. Західні розвідслужби не виключають, що це могла бути «операція під чужим прапором», аби вивести на Україну як на виконавця – але, як зазначає Zeit, «слідчі, судячи з усього, не знайшли жодних доказів, які б підтверджували такий сценарій».

За даними слідства, таємну операцію здійснила команда із шести людей, яка складалась із «капітана, двох водолазів, двох помічників водолазів і жінки-лікаря, які, як стверджується, доставили вибухівку до місця злочину і встановили її там». Громадянство злочинців слідство в Німеччині не встановило; ймовірно, вони користувались підробленими документами.

Згідно з попередньою реконструкцією подій, судно відплило з німецького порту Росток 6 вересня 2022 року. Наступного дня судно виявили біля узбережжя громади Вік-ауф-дем-Дарс, а потім – на данському острові Крістіансе, на північний схід від Борнхольма. Згодом яхту повернули власнику. На столі в її каюті слідчі виявили сліди вибухівки.

За інформацією ARD, Kontraste, SWR і Zeit, розвідувальна служба однієї з країн Заходу ще восени 2022 року надіслала європейським службам-партнерам інформацію, згідно з якою відповідальність за знищення «Північних потоків» несе «український спецназ». Та згодом з’явилися додаткові розвідувальні дані, які вказували на те, що відповідальність може нести «проукраїнське угруповання».

Ще раз підкреслимо, що Офіс президента України в особі Подоляка спростовує участь Києва в операції по підриву газопроводів.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Саакашвили силой захватил комитет Верховной Рады: видео

06.12.2017 - 16:03
Юрий Луценко рассказал с трибуны Рады рассказал, что против Саакашвили открыто еще одно уголовное производство. Основанием для этого послужил захват им и несколькими его боевиками помещения одного из комитетов парламента, ...

Британцы сняли забавный сюжет о крысином детстве Путина: видео

06.03.2017
Британские журналисты создали довольно объемный ...

Собачка учит младенца ползать (видео)

08.04.2016
На этом видео собачка пытается ...

Появилось первое в мире видео акулы-призрака

16.12.2016
Большая радость для ученых — ...