SpaceX Ілона Маска знищить МКС

Компанія SpaceX американського мільярдера Ілона Маска отримала контракт від NASA на розробку корабля, який дозволить звести з орбіти Міжнародну космічну станцію (МКС). Про це повідомила пресслужба NASA.

Оголошений контракт має загальну вартість 843 мільйони доларів, включаючи запуск корабля. Однак це лише частина витрат, тому що потрібно буде також вилучити з МКС обладнання та екіпаж.

Зазначається, що SpaceX розробить і доставить апарат, призначений для безпечного сходу з орбіти МКС, мінімізуючи ризики для населених районів. Деорбітальний корабель має бути готовий до 2029 року, до запланованого виведення космічної станції з експлуатації у 2030 році.

NASA ініціювало тендер на створення деорбітального корабля у вересні 2023 року. Потреба в такому транспортному засобі пов’язана з рішенням вивести МКС з експлуатації, оскільки новіші, менші та приватні космічні станції вважаються більш придатними для майбутніх космічних досліджень. 

Міжнародна космічна станція почала будуватися в 1998 році, нею керують п’ять космічних агентств — США, Європи, Канади, Японії та Росії. Станція перебуває на орбіті близько 400 км над Землею, її вага перевищує 400 тонн. Через завершення терміну служби МКС планують «поховати» у Тихому океані.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Птичка ловит рыбу на приманку (видео)

21.05.2016 - 19:12
Одна маленькая, но очень умная птичка, решила полакомиться рыбкой. В этом нет ничего необычного, скажете Вы, многие птицы рыбу едят. А вот и нет. Необычен сам способ ловли. Из-за того, ...

Захват «Боинга» в России: появилось видео штурма

22.01.2019
Пассажир самолета Аэрофлота потребовал вместо ...

Рекордный парад купальников в ЮАР (фото) (видео)

14.01.2014
На улицах столицы ЮАР прошел ...