Швейцарія приєдналася до санкцій ЄС проти Росії
Швейцарія в середу, 16 серпня, ухвалила рішення про введення додаткових санкцій проти Росії. Про це повідомила Федеральну раду країни.
«Це об’єднує Швейцарію з ЄС, який ухвалив ці останні заходи в рамках свого одинадцятого пакета санкцій. Нові заходи набувають чинності о 18:00 16 серпня», — йдеться у повідомленні.
Наприкінці червня Швейцарія частково впровадила пакет санкцій ЄС, внісши до свого чорного списку понад сотню фізичних та юридичних осіб. З вечора 16 серпня набудуть чинності й інші заходи.
Йдеться про заборону на експорт товарів подвійного призначення та товарів, що сприяють військово-технічному посиленню Росії, ще 87 компаніям, зокрема компаніям з третіх країн, які постачали такі товари до РФ.
Крім того, розшириться список товарів, на які поширюється заборона на експорт до Росії й транзит через неї, а також заборонятиметься продаж до РФ прав інтелектуальної власності та комерційної таємниці, пов’язаних із підсанкційними товарами.
У фінансовому секторі Швейцарія розширює заборону на продаж цінних паперів, деномінованих у швейцарських франках або в офіційній валюті держав-членів ЄС, російським громадянам та юридичним особам.
Як відомо, 23 червня Європейська Рада затвердила 11 пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів, спрямованих на посилення наявних санкцій ЄС проти РФ і припинення їх обходу.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 15 червня під час виступу у парламенті Швейцарії закликав дозволити реекспорт зброї в Україну. Глава держави укотре наголосив, що «Україна завжди цінувала й цінує мир, однак проти агресії світ може вистояти лише силою зброї».
«Знаю, що у вас триває дискусія про дозволи на реекспорт зброї для захисту України. І хочу, щоб кожен учасник, кожна учасниця дискусії пам’ятали один факт — ми запитуємо зброю у світі, щоб наша українська територія знову була територією миру. Уся наша земля, усі наші люди… Лише для цього!», — заявив Зеленський.
Президент України також подякував Швейцарії за підтримку європейських санкцій проти Росії та закликав до їх посилення.
Нагадаємо, весною нижня палата парламенту Швейцарії (Національна рада) ухвалила рішення, що дозвіл на постачання озброєння країні, що воює, можливий тільки у разі засудження Радбезом ООН агресивної війни проти неї. Про це 9 березня повідомлялося на сайті швейцарського парламенту.
«Федеральна рада (уряд Швейцарії — ред.) повинна мати можливість у виняткових випадках дозволити реекспорт виробленої у Швейцарії зброї, якщо Рада Безпеки ООН засудить агресивну війну», — йшлося у повідомленні.
Насправді це рішення нікчемне, бо Радбез ООН не може засудити агресію проти України, оскільки Росія як постійний член Ради Безпеки ООН заблокує ухвалення будь-якої резолюції, в якій засуджуватиметься розв’язана нею війна проти України.
Втім, голосування Нацради не означає завершення дискусії щодо експорту зброї швейцарського виробництва. Відомо, що на розгляді в парламенті країни знаходяться принаймні ще чотири пропозиції щодо форматів, у рамках яких Швейцарія, залишаючись нейтральною, могла б дозволяти експорт та реекспорт продукції свого ВПК навіть у країни, залучені до збройних конфліктів.
Серед іншого обговорюється виняток у рамках «Lex Ukraine». Комітет з питань політики безпеки Ради кантонів пропонує дозволити уряду обмежити термін дії декларацій про нереекспорт до п’яти років за певних умов.

Подпишитесь на новости