Шоста людина в світі змогла вилікуватись від ВІЛ

У світі з’явилася шоста людина, яку вилікували від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Про це повідомляє видання France 24.

П’ятдесятирічний чоловік одужав після пересадки кісткового мозку. Його охрестили «женевським пацієнтом». Тепер він шоста людина, яку вилікували від ВІЛу.

За словами вчених, попереднім пацієнтам також трансплантували стовбурові клітини вже мутованого CCR5. Ця клітина блокує проникнення ВІЛ у клітини організму. 

Так само у 2018 році цьому ж пацієнту з Женеви пересадили ці стовбурові клітини для лікування агресивної форми лейкемії, але вже без мутації. Це означало, що вірус все ще був здатний проникати в клітини пацієнта. 

Та вже за 20 місяців, коли чоловік припинив приймання антиретровірусних препаратів, лікарі не виявили жодних слідів вірусу в його організмі.

Поки що вчені не виключають можливості повернення вірусу. Але кажуть, що пацієнт перебуває в стані тривалої ремісії. Діагноз ВІЛ поставили чоловіку ще у 1990 році.

За словами лікарів, якщо через рік не буде жодних ознак вірусу, ймовірність того, що його неможливо буде виявити в майбутньому, значно вища.

Існує кілька можливих пояснень того, чому пацієнт із Женеви вилікувався. Так, на думку вчених, трансплантація усунула всі інфіковані клітини без необхідності знаменитої мутації. Також важливу роль відіграло імуносупресивне лікування, яке було потрібне після трансплантації.

Раніше людей з ВІЛ-інфекцією вилікували у Берліні, Лондоні, Дюссельдорфі, Нью-Йорку та Сіті-оф-Хоуп. Їм вводили стовбурові клітини із мутацією CCR5.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Смешные последствия запуска необычной ракеты (видео)

12.12.2015 - 20:25
Обычная бутылка с обычной же газировкой при некой доле фантазии может превратиться в настоящую ракету. Причем, такая ракета обладает пусть и не сильным, но все-таки поражающим действием, что и было ...

Появилось видео пожаров и разрушений Новолуганского

19.12.2017
После обстрела из Града Новолуганского ...

Появилось видео особняка, в котором проживает Аваков

18.11.2016
Журналисты программы Схемы выяснили, где ...