Шольц відповів на заклики передати Україні ракети Taurus

Канцлер ФРН Олаф Шольц не може «перетнути межу», щоб прийняти рішення про передачу крилатих далекобійних ракет Taurus для оборони України. Про це він сказав під час «години запитань і відповідей» у Бундестазі.

«Для мене відправка в Україну ракет виключена… Це межа, яку я як канцлер не можу перетнути», – заявив Щольц.

Він в черговий раз підкреслив необхідність гарантувати, щоби участі Німеччини не було, а застосування таких ракет, на переконання канцлера, потребує участі німецьких солдатів. Це неприпустимо, навіть якщо солдати не будуть фізично перебувати на території України.

Раніше Олаф Шольц виключив можливість передати Україні ракети Taurus, якщо німецькі військові знадобляться для допомоги в їх експлуатації.

Нагадаємо, 22 лютого парламент Німеччини ухвалив рішення рекомендувати німецькому уряду надати Україні далекобійну зброю. Остаточне рішення лише за канцлером.

Перед цим Шольцу на Мюнхенській безпековій конференції довелося виправдовуватися за те, що Німеччина не постачає ракети Taurus Україні. Судячи з його кінцевої відповіді, шанси на те, що в певний момент наша країна таки отримає ці далекобійні ракети, існують.

Шольца після його виступу кілька разів спитали, про причини, через які Німеччина не постачає Україні далекобійні ракети Taurus.

«Це питання дивне – ви знаєте, що Німеччина витрачає (на постачання в Україну) найбільше в Європі», – заявив канцлер, нагадавши, що Німеччина після США витрачає найбільше для зброю для України.

Після перепитувань про причини гальмування з постачанням ракет він, утім, наголосив що питання у пошуку найкращого моменту для цього. «Важливо ухвалювати правильні рішення у правильний момент. І ми робимо ці рішення», – пояснив канцлер.

Шольц ухилився від прямої відповіді на питання про постачання ракет Taurus, але натякнув, що буде розвиток у тому, що Німеччина готова постачати Україні. «Крок за кроком ми продовжуємо ухвалювати правильні рішення», – заявив він.

Тут не складно припустити, що дуже важливим елементом у побудові обороноздатності України є військова допомога від США. І через її відсутність велечезний тягар лягає на Європу. В таких умовах та сама Німеччина буде надавати перевагу поставкам зброї, яка потрібна на фронті щоденно, а не витрачатися на дорогі ракети.

Тому, якщо США нарешті нададуть фінансування і, відповідно, зброю, можна буде очікувати й на Тауруси.

До речі, сьогодні, 13 березня, видання The Wall Street Journal повідомило, що американське оборонне відомство відкрите для передачі ATACMS більшої дальності, оскільки тепер військові США можуть використовувати ракети наступного покоління Precision Strike Missile. Про це кажуть американські посадовці.

Водночас вони не сказали, чи схвалить передачу ATACMS більшої дальності, ніж Україна вже отримувала, президент США Джо Байден.

Високоточна ракета Taurus є більш потужною, ніж ракети Storm Shadow і SCALP, які були отримані Україною від Великої Британії та Франції. Taurus вражає цілі на відстані понад 500 кілометрів і несе бойову частину майже 500 кілограмів. Її загальна вага – понад 1,3 тонни.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Запорожской области вдоль пляжа на низкой высоте пролетел Су-25: видео

02.06.2018 - 15:55
Над курортом Кирилловка Запорожской области пролетел Су-25. Самолет попал на видео, которое сначала разместили в Инстаграм, а затем продублировали нам YouTube-канале «Криминального Запорожья» 1 июня. Красавец промчался в считанных метрах ...

Под судом Черноморска массовые столкновения: видео

18.09.2017
Решение суда города Черноморск по ...