Шольц оцінив наміри Путіна щодо припинення війни

Канцлер Німеччини Олаф Шольц сьогодні виступив у Бундестазі на тему війни, що Росія веде проти України. Серед іншого він оцінив наміри Путіна щодо готовності встановити мир, але справедливий, а не такий, що малює російська пропаганда. На жаль, він такої готовності не бачить.

«Чи готовий взагалі Путін до переговорів про повернення цих принципів та справедливого миру? На цей момент ніщо не вказує на це», — сказав канцлер Німеччини.

Своє бачення він пояснив і тим, що Путін продовжує свій ядерний шантаж на адресу США (мається на увзі призупинення участі у договорі про контроль ядерної зброї).

«Не можна вести переговори з приставленою до скроні рушницею — хіба що про власну покору», — заявив Шольц, нагадавши про існування реальної формули миру, що запропонована президентом України Зеленським. .

Підтримав Шольца колишній канцлер Німеччини Гельмут Шмідт, який наголосив, що вибудовування нормальних збалансованих відносин неможливо, доки Росія загрожує існуванню України.

Лідери Франції та Німеччини не ініціювали контакти з Володимиром Путіним уже тривалий час. Про це 28 лютого в інтерв’ю російському пропагандистському виданню «Известия» заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

«Ми чули багато заяв Шольца та Макрона, які говорили, що продовжать спілкуватися з Путіним, щоб шукати якісь шляхи та виходи із ситуації. Проте останнім часом жодних ініціатив не було. Ми чули п’ять чи шість заяв Макрона про готовність дзвонити Путіну та розмовляти, але це мають знати всі: не було жодних запитів, орієнтувань чи опрацювання можливих термінів такої розмови», — стверджує він.

За його словами, Путін нібито залишається відкритим для будь-яких контактів, «які можуть допомогти Росії досягти власних цілей тими чи іншими шляхами».

«Переважно мирними, за столом переговорів, але коли це неможливо, і військовими шляхами, те, що ми бачимо зараз», — заявив Пєсков.

Насправді, Пєсков, як зазвичай, не щирий, бо він не може не знати, що Шольц і Макрон не просто висловлювалися про переговори з Росією, а ставили їх умовою готовність Путіна забратися геть з України.

«Я також знову говоритиму з Путіним по телефону — тому що треба говорити один з одним. Саме Путін повинен вивести війська з України і припинити цю жахливу безглузду війну, яка вже забрала сотні тисяч життів», — зазначив Шольц наприкінці січня.

За словами німецького канцлера, поки Росія продовжуватиме війну, не припиняючи агресію, ситуація не зміниться.

Він згадав, що його дзвінки Путіну «не були неввічливими за тоном», але російський президент неодноразово давав зрозуміти, що хоче «анексувати частини сусідньої країни силою», що є «неприйнятним».


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Собакообразное Нечто

10.01.2016 - 15:17
На видео животное, которое мы для себя определили как собакообразное Нечто. Хотя, может это и есть собака… ...

В США упал метеорит, видео

17.01.2018
Неподалеку от американского Детройта в ...

В Одессе пенсионеров собирали на странный митинг: видео

23.02.2017
В Одессе активисты показали, как ...