Що вдалося встановити по справі збиття російського Іл-76

Деякі блогери і OSINT-дослідники вказують, що знищений сьогодні у Бєгороді «Іл-76», летів з міста, а не в місто, що заперечує версію РФ про те, що на літаку були українські військовополонені. Про це, зокрема, повідомляє Телеграм-канал «Кримський вітер».

Однак він же вказує на припущення інших дослідників про те, що літак прилетів в РФ через Єгипет, Саудівську Аравію та Іран. Ця версія теж заперечує наявність полонених на борту, але суперечить вищезгаданому припущенню…

На цей момент автор цих рядків бачив одну офіційну позицію з цього приводу – Головного управління розвідки міністерства оборони України. Дійсно, обмін полоненими був запланований. Але за безпеку наших бранців відповідає РФ:

«Українську сторону не було поставлено до відома про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилось в минулому».

Окрім того, раніше РФ доставляла наших полонених на обміни не лише літаками, але й потягами та автотранспортом. Як Україна може вгадати, чи є на військовій цілі в зоні ведення боїв наші полонені чи нема?

«Посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну», — зазначили в ГУР.

Зрештою, від РФ можна очікувати вбивство наших полонених вже після події, щоб видати їх за жертв авіакатастрофи. Це припущення автора, але без незалежного експертного розслідування обставин воно цілком правдоподібне.

Але навіть якщо там були наші полонені… Неофіційні джерела зі Збройних сил України цілком логічно вказують, що ми й надалі за можливості збиватимемо військово-транспортні літаки РФ, які зазвичай привозять у Бєлгород боєприпаси, зокрема зенітні керовані ракети «С-300», якими окупанти нищать Харків. Звісно, якщо агресор аргументовано не попередить, що в літаку цього разу полонені.

Тому у будь-якому випадку Україні не потрібно боятися вимоги Лаврова провести термінове засідання Ради безпеки ООН через цю катастрофу. Адже це війна, в якій Україна захищається усіма можливими засобами, і це зрозуміло усьому світу. Особливо, якщо зважати на заяву ГУР МОУ про те, що РФ не попередила про знаходження в літаку полонених.

При цьому повторимося — на даний момент немає ніяких доказів, що вони там були. Навіть на відео з місця падіння літака, яке розповсюдили росіяни, не видно десятків трупів, як то мало бути…

Плюс пропагандистка Маргарита Симоньян оприлюднила список з прізвищами 65 людей, яких вона назвала полоненими, що були в літаку. При цьому на даний час встановлено — 17 з них точно були обміняні раніше. Тобто маємо брехню.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Как завести машину с помощью автомата Калашникова (видео)

21.12.2015 - 12:47
Иракские солдаты демонстрируют чудеса изобретательности Когда на одном из военных блокпостов в Ираке заглохла машина, солдаты иракской армии применили нестандартное решение, чтобы завести её. Они разрядили свои автоматы АКМС со ...

Бразилец Роджер забил фантастический гол: видео

16.03.2017
Нападающий бразильского «Ботафого» Роджер забил ...