Шенгенська зона розшириться на дві країни

Болгарія й Румунія в неділю, 31 березня, стануть членами Шенгенської зони. Про це в суботу, 30 березня, повідомила пресслужба Європейської комісії. З ними у Шенгені буде вже 29 країн.

«Комісія рішуче вітає це досягнення, яке слідує за історичним рішенням Ради від грудня 2023 року. Вступ цих двох держав-членів до Шенгенської зони зробить спільний простір більш привабливим завдяки значному розширенню найбільшого у світі спільного простору без внутрішнього прикордонного контролю», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що до кінця 2024 року Рада ЄС має ухвалити рішення про встановлення дати скасування перевірок на внутрішніх сухопутних кордонах між Болгарією, Румунією та іншими країнами Шенгенської зони. 

Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку напередодні запевнив, що уряд має план для того, щоб країна повноцінно приєдналася до Шенгенської зони до кінця 2024 року.

Нагадаємо, Хорватія з 1 січня 2023 року стала членом Шенгенської зони. Це 27 країна об’єднання відкритих кордонів.

Також у цей день країна попрощалася зі своєю валютою куною, ставши 20-м членом єврозони. Євро стає офіційною валютою, яка замінила хорватську куну. Перехід на ціни на товари євро в Хорватії розпочався з вересня 2022 року. Вже у листопаді місцевий парламент схвалив перший в історії бюджет у цій валюті.

«Введення євро» зміцнить нашу економіку, стане якорем стабільності, зробить нас більш стійкими та захищеними від зовнішніх шоків та криз, а також сприятиме покращенню інвестиційного клімату», — говорив тоді міністр фінансів Хорватії Марко Приморац.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Экскаваторщик виртуоз

08.11.2015 - 14:51
Дело мастера боится. И не важно в каком ты деле мастер. На этом видео экскаваторщик решает почти неразрешаемую задачу… ...

Опубликована архивная любительская съемка старой Винницы (видео)

11.11.2015
Ранее мы публиковали современную съемку ...