Shell продовжує торгувати російським газом попри обіцянку припинити
Деякі західні компанії продовжують вести бізнес з фашистською Росією, допомогаючи їй таким чином економічно, а значить, й у військовому плані. Бо будь-яка війна коштує грошей.
Так, британська нафтогазова компанія Shell продовжує торгувати російським газом більш ніж через рік після того, як пообіцяла вийти з російського енергетичного ринку, пише BBC.
Згідно з аналізом Global Witness, у 2022 році компанія брала участь у майже восьмій частині російського морського експорту газу.
Олег Устенко, радник президента України Володимира Зеленського, звинуватив Shell в отриманні «кривавих грошей». У Shell заявили, що угоди є результатом «довгострокових контрактних зобов’язань» і не порушують законів чи санкцій.
Нещодавно, 9 травня, величезний танкер, здатний перевозити понад 160 тисяч кубометрів газу, стисненого в рідку форму, вийшов з порту Сабетта, що на півострові Ямал на крайній півночі Росії.
Цей вантаж придбала компанія Shell перед тим, як він попрямував до кінцевого пункту призначення – Гонконгу.
Згідно з даними бази даних Kpler, проаналізованими Global Witness, це одна з восьми партій СПГ, яку Shell придбала на Ямалі цього року. За підрахунками Global Witness, минулого року на частку Shell припадало 12% російської морської торгівлі СПГ, і компанія входила до п’ятірки найбільших трейдерів СПГ російського походження того року.
У березні 2022 року, через кілька тижнів після вторгнення в Україну, Shell вибачилася за купівлю вантажу російської нафти і заявила, що має намір відмовитися від російських нафтогазовий проєктів.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло до переліку міжнародних спонсорів війни китайську автомобільну компанію Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd, більш відому як Geely. Про це, нагадаємо, повідомила прес-служба НАЗК в п’ятницю, 23 червня.
Продажі автомобілів під маркою Geely в Росії за перші три місяці 2023 року зросли більш як удвічі порівняно з минулим роком, з 5543 до 12673 одиниць. Виторг Geely Auto Group за 2022 рік становила понад 20 млрд доларів США. Керівництво компанії за півтора року повномасштабної війни жодного разу не засудило російську агресію проти України.
Як ми вже писали, НАЗК визнало спонсором війни американського продуктового гіганта Mondelez International — виробника печива Ведмедика Барні та шоколадок Мілка. Mondelez належать такі бренди як Marabou, Daim, Toblerone, O’Boy, Philadelphia, Oreo і Belvita…
За підсумками воєнного 2022 року прибуток російського філіалу Mondelez International становив 339 млн дол (+303% за рік), виручка — понад 1 млрд дол (+38% за рік). Бюджет агресора компанія поповнила на понад 61 млн дол податків, наголосили в НАЗК (внесло компанію до переліку міжнародних спонсорів війни у травні).

Подпишитесь на новости