РПЦ назвала війну в Україні «священною», в українській церкві відреагували

Російського народний собор під керівництвом московського патріарха Кирила прийняв «наказ», де російське вторгнення в Україну назвали «священною війною». Маємо приклад реального сатанізму, коли церков перетворилась на оселю зла.

Також ці діячі заявили, що «вся територія сучасної України має увійти до зони виняткового впливу Росії». В УПЦ відмежувались від таких заяв.

Як пишуть журналісти «Радио свобода», формально документ патріархії не має стосунку  до РПЦ, однак у роботі собору бере участь безліч російських церковних ієрархів та пов’язаних із церквою громадських діячів.

Документ схвалили під час соборного з’їзду, який відбувся 27 березня у Москві під головуванням патріарха Кирила.

Війну в Україні в цьому папері назвали «новим етапом національно-визвольної боротьби російського народу проти злочинного київського режиму і колективного Заходу, що стоїть за ним, що ведеться на землях Південно-Західної Русі», а з «духовно-моральної точки зору» – «Священною війною, в якій Росія та її народ, захищаючи єдиний духовний простір Святої Русі, виконують місію «Утримуючого», що захищає світ від натиску глобалізму і перемоги Заходу, що впав у сатанізм».

Також в документі розкрили поняття «руського миру» назвавши його межі ширшими за державні кордони «як нинішньої Російської Федерації, так і великої історичної Росії».

Плюс у цій нікчемній заяві йдеться про «триєдність російського народу» і про те, що білорусів та українців «варто визнати лише субетносами росіян».

В Українській Православній Церкві після заяви росіян відмежувались від ідеології «руського миру».

Дослівно УПЦ: «Українська Православна Церква не підтримує та відмежовується від ідеології «руського миру». Більше того, ставлення нашої Церкви до цієї ідеї давно публічно висловив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій: «Ми ніякий російський світ не будуємо, ми будуємо Божий світ»».

Там кажуть, що твердження про те, що так звана «спеціальна військова операція» є «священною війною», суперечить базовим принципам християнської моралі.

Митрополит Євстратій, речник автокефальної ПЦУ, після собору у Москві написав у фейсбуці, що «структура Московського патріархату в Україні на чолі з митрополитом Онуфрієм цілком нагадує особу, яка страждає від домашнього насильства, але не здатна порвати з насильником».

Пряма мова Євстратія: «Вони бояться його погроз та переслідування, бояться «піти з дому», тобто вийти з системи МП, бо «залишаться на вулиці» – «без канонічності». Вони бояться його звʼязків, адвокатів, грошей, впливу».

Нагадаємо, Служба безпеки та Офіс Генерального прокурора зібрали доказову базу на очільника Російської православної церкви (РПЦ) патріарха Кирила (Володимира Гундяєва), який сприяє збройній агресії РФ та заперечує воєнні злочини окупантів. Про це 4 листопада 2023 року повідомили у СБУ.

За даними слідства, московський патріарх входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва РФ та одним із перших публічно підтримав повномасштабну війну проти України.

«Для поширення пропаганди він масово використовує підконтрольні йому релігійні громади РПЦ на території Росії, а також представників УПЦ (МП) в Україні. Крім того, Гундяєв регулярно розповсюджує наративи Кремля у вигляді онлайн-проповідей або власних відеокоментарів», — наголосили у спецслужбі.

Зокрема задокументовано, що у березні 2022 року на сайті РПЦ було опубліковано «статтю» про літургію, де клірик благословив командувача Росгвардії Віктора Золотова на війну проти України.

Також наприкінці лютого 2023 року у офіційному YouTube-каналі РПЦ вийшов відеоматеріал, в якому Гундяєв виправдовував окупацію сходу України.

Крім того, патріарх неодноразово давав коментарі пропагандистам російських центральних телеканалів, в яких підтримував агресивну політику Кремля і закликав вірян об’єднатися у війні проти України.

Ініційована СБУ експертиза підтвердила факти злочинної діяльності патріарха РПЦ.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

ВСУ ликвидировали под Донецком вражеского снайпера: видео

15.02.2019 - 10:20
Пресс-центр Объединенных сил в предварительной утренней сводке за прошлые календарные сутки констатировал большие потери террористов на Донбассе в личном составе и технике: «В полосе действий оперативно-тактического группирования Восток (от Мариуполя ...

Пьяный дядька прыгает на батуте (видео)

07.09.2015
Что у трезвого на уме, ...