Росія планувала напасти на Японію, – Newsweek

Росія планувала воювати не лише з Україною, а й з Японією. Про це заявило видання Newsweek із посиланням на заяву анонімного екс-співробітника ФСБ.

ЗМІ отримало у розпорядження листа особи під псевдонімом Вітер змін, адерсований російському правозахиснику та журналісту Володимиру Осєчкіну.

У ньому йдеться, що глава Кремля Володимир Путін перед вторгненням в Україну розглядав варіант локального військового конфлікту з Японією.

«Впевненість у тому, що країни (РФ та Японія, — Ред.) вийдуть у стадію гострого протистояння і навіть війни, була високою. Чому, нарешті, для війни було обрано Україну — причини невідомі», — сказано в листі.

У ньому також йдеться, що в серпні 2021 року Кремль мав «досить серйозні плани щодо локального військового конфлікту з Японією». Однак у результаті керівництво РФ воліло розпочати вторгнення в Україну за кілька місяців. Зокрема, паралельно планувалося запустити кремлівську пропагандистську машину, яка б позначала японців як «фашистів» і «нацистів».

Цей лист проаналізував представник Bellingcat Хрісто Грозєв. За його словами, він показав лист двом співробітникам ФСБ (чинному та колишньому). Ті у відповідь заявили, що вони не мають сумнівів: лист написав їхній колега.

Зазначимо, що Японія та РФ мають невирішений конфлітк через окуповані ще СРСР після Другої світової війни японські Північні території: острови Кунашир, Ітуруп, Шикотан і Хабомай.

«Для Японії тут лежить наріжний камінь її сучасної геополітики: її статус країни, яка програла у Другій світовій війні, все ще заважає японцям мати офіційні військові сили, службу зовнішньої розвідки та низку інших речей. Для Японії повернення Курильських островів фактично означало б перегляд або навіть відміну їх повоєнного статусу», — пояснив у листі екс-співробітник ФСБ.

Видання зазначає, що Китай негативно сприймає будь-які спроби перегляду повоєнних домовленостей, і потенційна перемога Токіо у суперечці за Курили є неприйнятною для Пекіна. Китай міг би ускладнити життя для Росії після цього.

ЗМІ додає, що колишній прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе намагався домовитися з Росією щодо Курильських островів, а також реформування служби розвідки країни.

У серпні 2021 року ФСБ розсекретила інформацію про те, як японські спецслужби катували радянських громадян під час Другої світової війни. Викривач ФСБ заявив, що перед службою стояло завдання розгорнути «інформаційну кампанію проти Японії в російському суспільстві».

Крім того, 16 серпня низка ЗМІ РФ «вибухнула», обговорюючи розсекречені документи зовсім в іншому тоні: японці нібито проводили жахливі біологічні експерименти на радянських полонених і дуже погано з ними поводилися.

«Вони начебто змінили Японію на Україну», — зазначається у листі.

Колишній співпрацівник ФСБ також додав, що війна була неминуча для Росії через маніакальне бажання кремлівського режиму воювати.

Нагадаємо, 7 жовтня 2022 Верховна Рада України заявила про підтримку позиції Японії щодо її північних околиць. Сьогодні українські депутати ухвалили проект постанови, в якій Курильські острови визнаються окупованою Росією територією.

За ухвалення відповідної постанови проголосували 287 депутатів ВРУ.

«Україна підтвердила свою повагу до суверенітету і територіальної цілісності Японії включно з її північними територіями, які поки що знаходяться під російською окупацією. Сьогодні я підписав відповідний указ. Є заява Верховної Ради України. І ми закликаємо всіх у світі ухвалити подібні рішення», — сказав президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.

Що відбувається між Японією та РФ

На початку вересня Росія припинила дію угоди з Японією про спрощене відвідування Південних Курил. Відповідне розпорядження напередодні підписав глава уряду РФ Михайло Мішустін.

Угода діяла з 1999 року та дозволяла громадянам Японії, які в минулому жили на спірних островах, та членам їхніх сімей приїжджати на Курили без оформлення віз – наприклад, для відвідування могил своїх предків.

Під дію угоди підпадали острови Кунашир, Ітуруп та ще кілька островів Малої Курильської гряди, які станом на сьогодні входять до складу Сахалінської області Росії.

У відповідь глава МЗС Японії Есімас Хаясі назвав «абсолютно неприйнятним» рішення влади РФ про припинення дії угоди про полегшене відвідання рядом категорій японців Курильських островів. Японський уряд дипломатичними каналами направив РФ протест.

Як відомо, Південні Курили увійшли до складу СРСР 1946 року. Японія не визнала їхню приналежність СРСР, а пізніше Росії, але вела з Москвою переговори про економічне та гуманітарне співробітництво в цій галузі.

Після нападу Росії на Україну влада Японії ввела санкції проти російського керівництва, а також позбавила РФ статусу найбільшого сприяння в торгівлі. Також Токіо почав надавати військову та гуманітарну допомогу Україні.

Крім того, Японія вперше за 19 років назвала Курили незаконно окупованими Росією.

У відповідь Росія внесла Японію до списку «недружніх країн» і заявила, що виходить із діалогу про налагодження спільної господарської діяльності на Південних Курилах.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

«Сексуально изводила»: появилось видео допроса мужчины, который ранил журналистку Татьяну Фельгенгауэр

23.10.2017 - 17:14
В Москве в редакции радио «Эхо Москвы» мужчина с ножом напал на заместителя главреда Татьяну Фельгенгауэр. Его задержали. Судя по видео его допроса, он либо сумасшедший, либо хочет, чтобы его ...

Появилось видео прорыва Саакашвили в Украину

10.09.2017
Как мы уже сообщали Михаил ...