Робота зернового коридору страждає через авіацію РФ

Україна призупинила роботу нового зернового коридору в Чорномоу морі через можливу загрозу з боку Росії. Про це повідомила консалтингова компанія Barva Invest з посиланням на Адміністрацію морпортів України (АМПУ) в Telegram у четвер, 26 жовтня.

«Ми хочемо повідомити вам про тимчасове припинення руху суден на вхід та вихід. Поточна заборона поширюється на 26 жовтня, але не виключено що вона буде продовжена», – йдеться в повідомленні.

Стверджується, що напередодні АМПУ опублікувала повідомлення про те, що рух суден у і з коридору буде призупинено з 26 жовтня 2023 року.

«Таке призупинення де-факто вже діяло протягом останніх двох днів через рішення військових, які посилалися на «вибухову загрозу», що виникла внаслідок збільшення активності російської авіації», – заявили у компанії.

Вчора у ЗСУ заявили, що над зерновим коридором активізувалася російська авіація. Росіяни скинули кілька вибухових пристроїв.

«Протягом кількох днів не спостерігалося підльотів російських літаків у районі морських транспортних шляхів. Однак сьогодні вони активізувалися і скинули чотири вибухові пристрої», — сказала речниця Сил оборони півдня Наталя Гуменюк.

Нагадаємо, на відміну від «старого» зернового коридору, що діяв раніше, новим коридором ідуть судна не лише з агропродукцією, а й з іншими вантажами – металом та контейнерами.

Додано:

Інформація про призупинення роботи тимчасового зернового коридору через можливу загрозу з боку Росії не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у четвер, 26 жовтня.

«Інформація щодо скасування або непрогнозовану зупинку тимчасового коридору для руху цивільних суден з та до портів Великої Одеси не відповідає дійсності. Всі встановлені ВМС ЗСУ наявні маршрути є дійсними та використовуються цивільними суднами», – йдеться у повідомленні.

При цьому у міністерстві зазначили, що із врахуванням того, що коридор було впроваджено в надскладних умовах військової агресії Росії, то його функціонування відбувається з урахуванням військової обстановки та погодних умов.

«Наразі, в портах Одеса, Чорноморськ та Південний під завантаженням 23 судна. Всього коридором на вхід скористалося 51 судно. 33 судна експортувало понад 1,3 млн тонн української агропродукції та інших вантажів», – додали у відомстві.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В России ФСБ арестовала украинца из «Правого сектора»: видео

18.10.2017 - 11:41
Российские спецслужбы реанимируют раскрученную в 2014-ом тему «угрозы» от «Правого сектора». Чтобы местные жители не забывали или вспомнили об «ужасных правосеках», в Ростове-на-Дону силовики ГСУ СКР совместно с ФСБ задержали ...

Зеленский и Кошевой сыграли протрезвевших главарей ЛДНР: видео

02.04.2017
В Сети набирает популярность миниатюра ...